Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kollégámnak szilveszter...

Kollégámnak szilveszter napján eltűnt a fajtatiszta spániel kiskutyájuk, és ma került elő holtan sajnos. Az édesanyját le kellett nyugtatózni, annyira kiakadt szerencsétlen. Mikor érdemes kutyust venni, most azonnal, vagy várjanak inkább?

Figyelt kérdés
Azon tanakodunk, hogy mi lenne ebben a helyzetben a legjobb.Ha spániel kölyköt kap,akkor nem lesz-e nagy az ellenállás?Ha másik fajtát,akkor milyet? De itt most a legnagyobb kérdés az,hogy mikor kapjon kiskutyát a család?!Köszönöm a segítséget!
2011. jan. 17. 16:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Lehet bunkó vagyok,de talán vigyázni kellett volna rá:S
2011. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez embertől függ. Én, amikor meghalt a kutyám, egy nappal később már haza hoztam a menhelyről egy kölyökkutyát, egyszerűen nem bírtam kutya nélkül. A kicsi sok örömet szerzett nekem, és így talán könnyebben túl tudtam lépni a kutyám halálán, de még ma is nagyon megrázó élmény, és nagyon hiányzik Nekem.


De pl. a barátnőm csak 2 évvel utána vett magának egy kutyát, miután meghalt az előző kutyája. Neki több idő kellett feldolgozni, és felkészülni egy újabb kutya nevelésére, ami nálam segítség volt a kutyám halálának feldolgozásában..

2011. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hogy történhetett az elvesztés, de gondolom nem a kutya a hibás érte, mert elszökhetett. Viszont, ha ennyire megrázta őket az elveszétse, akkor talán tanulnak a hibából és többet nem követik el.

Bármikor lehet kutya (az okosok szerint minél hamarabb), amikor már felkészültnek érzik magukat. Én fél évet vártam, bár az én kutyám 13 évesen távozott.

2011. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem rögtön jöhet a másik. Mivel egy kutya nagy felelősség elterelné a halott kutyusról a figyelmet. Persze semmi sem feledtetheti el az emlékét, de szerintem így mindenképp azért kicsit könnyebb.
2011. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Kedves Lin!


Nem vagy bunkó :),annyit róla,hogy el volt zárva,de köszönhetően a "kedves" petárdázóknak,félelmében kiásta magát,és elszökött.Ezzel senki nem tud mit kezdeni sajnos.Vigyáztak rá,ahogy tudtak,ha a házba egyedül beeresztették volna,ott meg mindent összepisilt-kakilt volna,mást nem tehettek sajnos. :(


Köszi az eddigi válaszokat is. :)

2011. jan. 17. 16:12
 6/28 anonim ***** válasza:
17%
Hogyan tűnt el a kutya?Ha csak ennyire tudnak rá vigyázni mint erre akkor inkább semmikor nem kell nekik kutya!:S
2011. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 kisnita ***** válasza:
100%

Én nem bírtam kutya nélkül mikor elpusztult a kiskutyám, következő hónapban már mentem és hoztam még egyet. De rettentően féltettem mindentől nagyon sokáig!!! Nem láttam benne az előző kutyust, direkt nem is róla neveztem el és teljesen más is volt kinézetre is meg belsőre is. A hiányt nem tudta pótolni, a mai napig is hiányzik pedig már évek óta elpusztult. A legjobban az fájt, hogy hiába tettem meg mindent érte, vittem minden nap orvoshoz infúziós kezelésre, stb nem ért semmit. Nem tudom melyiket könnyebb elfogadni és feldolgozni ha balesetben hal meg vagy ha betegségben...

Hogy mikor legyen másik kiskutya? Hát ez a családon múlik. Az biztos, hogy enyhíti a fájdalmat és feledteti a szörnyűséget, de pótolni az elvesztett kutyust sajnos sosem fogja.

2011. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
51%
Jézusom! Nem engedik be a házba?? Akkor nehogy még egyszer spánielt vegyenek, ők nagyon embercentrikusak, NEM kertbe valók, hanem a gazda mellé, társnak! Vegyenek kuvaszt, kaukázusit, közép-ázsiait, komondort...ők elég önállóak, nincs szükségük annyira az ember közelségére, mint a spaniknak.
2011. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok (16:15-ös). Nekem a tacskóm halála után 3 héttel vettem ugyanolyan rövidszőrű, vörös tacskó szukát, mint amilyen a meghalt volt.
2011. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

"Vigyáztak rá,ahogy tudtak,ha a házba egyedül beeresztették volna,ott meg mindent összepisilt-kakilt volna,mást nem tehettek sajnos."


Hát tényleg no comment. Inkább haljon meg a kutya de a házba be nem eresztik nehogy piszkos legyen valami.

Nálunk a kutya be volt csukva a garázsba és onnan nem tud kimenni.

2011. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!