Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miben lehet szállítani egy...

Miben lehet szállítani egy akváriumnyi halat (kb.20 db) autóval,2 órán keresztül?

Figyelt kérdés
Elköltöztetem az akváriumot, de nem tudom miben vigyem a halakat, hogy túléljék a műveletet.
2014. márc. 12. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy szállítsd ahogy az üzletből is hazaviszed amikor megveszed őket.

Vagy zacskóban akváriumvízzel feltöltve vagy befőttes üvegekben szintén akváriumvízzel feltöltve. Inkább legyen több zacskó vagy üveg, hogy a halakat ne zsúfold 1 helyre. Ezeket olyan helyre tedd ahol nem rázkódik nagyon erősen, ha kell lassabban menni. Ügyelj arra, hogyha esetleg nagyon szép időd lenne, és süt a nap akkor ne melegedjenek fel..

2014. márc. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zacskóban, ne üvegben, mert ha hirtelen fékezni kell, vagy más miatt meglendül az autó, az üveg falán megsérülhetnek, a zacskó meg puha. nem tud nekiütödni a hal.
2014. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem simán el lehet szállítani őket egy 10L-es vödörben félig vízzel! De esetleg valamit rakhatsz is a tetejére, hogy ne lötyögjön ki!

Persze előtte pucold ki rendesen a vödröt! Vagy ha van hely akkor simán maradhatnak az akváriumba!

2014. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Zacskóban, arra figyelj, hogy a zacskót ne a szádhoz tartva fújd fel levegővel, hanem messzebbről fújd meg, hogy ne a kilélegzett levegőt zárd be a zacskóba, hanem a légköri oxigéndús levegőt. Remélem érthető, hogy mit akarok kinyögni. :D
2014. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kb 20 darab halacskáról van szó, 2órán keresztül szeretné szállítani! Felejtős a zacskó szerintem, arról nem beszélve, hogy egy óvatlan pillanatban kilyukadhat! Jobb lesz kedves Orsi ha rám hallgatsz és egy vödörben vagy az akváriumban utaztatod meg őket!
2014. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zárható vödörben vittem már halakat, csak fogni kellett a vödör fülét hogy kevésbé lötyögjön. Kicsit fárasztó volt. Útközben néha kinyitottam, belenéztem. A végén elkezdtek pipálni, mert egy kicsit kevés volt a vizük. De épp időben hazaértünk. Otthon még tettem hozzá vizet, aztán átöntöttem őket az akváriumba. Kibírták.
2014. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 17. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!