Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nálatok is ilyen költséges az...

Nálatok is ilyen költséges az akvárium fentartása?

Figyelt kérdés
Már nem is merek hazamenni egy-egy új szerzeménnyel, mert csak azt hallgatom, hogy már megint a halak... Először vettem egy komplett akváriumot pár éve. Aztán rájöttem szépen fokozatosan, hogy lehet hogy jobb lett volna, ha saját magam vásárolom meg a dolgokat, de ugye ez csak menet közben derült ki. Pl külső szűrő, a világítás egy nagy nulla, külön armatúra várárlás, aljzat csere, növények stb... Ilyen-olyan kezelőszerekről már nem is beszélek, ja meg a co2... húú, össze se merem számolni, hogy mennyit költöttem már rá, de szerintem több 100 ezer forint.
2014. márc. 13. 13:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72 literes az akváriumom, növényes. Másfél év alatt olyan 200 ezret költöttem rá, de most már minden full extrás benne, nem tervezem tovább fejleszteni, nem is nagyon tudnám. Ami folyamatos költség, az max a növénytáp, halkaja, meg ugye az áram, amit fogyaszt.
2014. márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, most már én is úgy vagyok, hogy szinte mindent kicseréltem benne, már remélem nincs hova tovább...:)
2014. márc. 14. 08:48
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel növényes, így drága. Nekem kb. havi tízezer a fenntartása, de van egy "B" tervem. Ha nem lesz rá pénz, lesz belőle fekete vizű biotóp akvárium, az havi párezerből kijön, és azt is be lehet rendezni gusztusosan, bólogatós csontváz nélkül.. :D
2014. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Pendulum92 ***** válasza:

#13


Mi kerül neked tízerbe?

2014. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pendulum92: 300 literes az akvárium,

áram (4x54W világítás + két külső és egy belső szűrő + fűtő),

víz (RO vízzel cserélek, így heti kb. 400 liter a szennyvízzel együtt + az előszűrők időnkénti cseréje),

CO2 (Fél évente 10Kg),

tápok (Porokból keverve, így viszonylag olcsó de mégis pénzbe kerül), stb..


Van egy excel táblám, amiben pontosan le van vezetve minden, csak sajna most nincs nálam.

Ha minden fogyó/kopó dolgot beleszámolsz amit időnként muszáj megvenni, szerintem több is mint tízezer.

2014. márc. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
hú, akkor én meg se szólalok, ha Neked havi 10 ezer:)
2014. márc. 14. 14:00
 17/17 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből már tarthatnátok 500 literes tengeri akváriumot is.
2014. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!