Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megérné ezt a szettet megvenni...

Megérné ezt a szettet megvenni? Illetve mit ajánlanátok, milyen akváriumot vegyek, szűrőt stb?

Figyelt kérdés

[link]


A szetteket általában mindenki fikázza, gyenge világítás, szűrés stb... Olvasgattam én is, valóban jobbat rakhat össze az ember saját maga, kérdés ez mennyi többletet is jelentene :) nyilván több pénzből jobb dolgot tud venni az ember.


Várom az ötleteket, hogy 54 literes akvárium esetén mit ajánlotok, mennyiből jönnék ki, ha nem ezt a szettet venném, hanem magam raknám össze?


köszönöm szépen!


2014. márc. 21. 18:50
 1/3 vizipityu ***** válasza:

Szia!


Én az első akváriumomat (54 literes) szettben vettem meg. Semmit nem konyítottam az akvarisztikához. Gondoltam szettben árulják, biztos nem véletlen, ami van hozzá az a jó.

Nagy hiba volt. Utána szép lassan meg kellett venni hozzá a normális dolgokat, így bőven többe került mintha magam vettem volna meg. Tény, hogy drágábbra jön ki, de érdemesebb esetleg gyűjteni még hozzá és úgy elsőre a jót venni.

Amit így elsőre néztem:

- akvárium: 54l => 4.000 Ft

- világítás: Odyssea Compact lámpa 35/50 24W => 12.000 Ft

- fűtő: Atman fűtő 100W => 4.000 Ft

- külső szűrő => Eheim 2213 (minden tartozékkal, használtan) => 9.000

Összesen: 28.000 Ft

Igen, többre jött ki. De így van normális világítás ami alatt sokkal több növény marad életben. Külső szűrő. Ez az én privát választásom, lehetne akasztós vagy belső is, de ezzel tuti jó lesz a szűrés, még ha túlzásnak tűnik is. Egy külső szűrő hatékonyságát nem lehet egy belsőhöz hasonlítani, és sokkal kevesebb a macera vele. Ne feledjük a jó szűrés létfontosságú.

Szóval ha én most vennék, így szedném össze a cuccokat.

2014. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőre mindig azt döntsd el kell fedő, nem kell fedő.


Van nyílt akva, ha növényes, lágy vizes, akkor a legszebb.

Van üveggel takart, ez a legrosszabb és legrondább, csak akkor szép amikor összerakod, utána ronda a fedlap, hetente csak egyszer szép 5 percig amikor letakarítod.

Van fedővel zárt, sokszor a halak miatt van, megfázás, fröcskölés miatt.


Ha zárt műanyag fedős kell, akkor sok lehetőség nincs, megveszel egy ilyen szettet 15 watt világítás van benne, kell beszereltetni még egy csövet villanyszerelővel, vagy utána nézel te magad, hogy tudod beszerelni.

1 darab plusz cső páramentes foglalatokkal, elektronikus előtéttel 4000 ft alatt van, 860 polylux t8 fénycsővel.

Nálunk be szokták szerelni a villamossági boltba ha szépen megkérik őket.


Tehát ez így 24000ft

Még egy belső szűrő amivel adják elfér, tehát úgy 30-ból helyre rakható.


Vagy összerakod külön nyíltra, két belső szűrővel,(egy nagy nem fér be) fűtővel, 30 watt körüli világítással 30-körül megvan. Vagy külső szűrővel akkor a belsők nem kellenek 40-45 -ből ki lehet hozni a technikát.


Vagy veszel használtan komplettet, vagy egyes részeket.

2014. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ilyet vettem, nekem kellett fedő, és nagyon bejött.
2014. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!