Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot ajánlanátok?

Milyen akváriumot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A kislányom (6 éves) szeretne egy akváriumot. Persze tudom, hogy nekem sokat kell segíteni majd a gondozásban. De szeretném teljesíteni a kívánságát. Nagyon pici lakásban lakunk. Szóval a méret lényeges.
2010. dec. 10. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Gömbakváriumot semmiképp sem,minimum 30 literest az nagyon alap méret attól kissebet semmikép.

De minimum egy 50 literes volna az ideális az alapelv,hogy minél nagyobb annál jobb mert könnyebb benne egy egyensúlyt kialakítani.

2010. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
De ha a 30 literst sokalnád akkor tényleg minimum egy 20 literes de az már halaknak nagyon kicsi habár azért pár darab megfér benne de inkább csak egy Bettát mondanék egy 20 literesbe,de garnélát és csigát lehet benne tartani többet azoknak jobban elférnek kisebb helyen.
2010. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gfero ***** válasza:
100%
min egy 60-70 literes kéne amit kompletten kb 40 ezerért megveszel. gyári
2010. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az első kettő vagyok.

Azt írtad,hogy kicsi lakásban éltek,gondolom akkor pénzetek sem lehet túl sok.

Nézz szét a használt akváriumok közt szerintem biztos találsz egész jót és olcsót még szettben is.

Én egy 200 literest vettem 15 ezerért világítással, a szettek drágábbak használtan mint egy szimpla aksi viszont nem kell vennek hozzá semmi mást tehát ugyan ott vagy,mert a technika is megközelítheti az akvárium árárát vagy még többe is kerülhet mint maga az akvárium.

Nézz szétt aukciós oldalakon és az akvarista.hu-n is van egy ilyen fórum topic nagyon sok jó ajánlattal.

2010. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. utolsó tényleg nagyon hasznos, még egyszer köszi
2010. dec. 10. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez igazából attól is függ, hogy mit szeretnél tartani. Egy sziámi harcoshal tartása viszonylag egyszerű és olcsó, mégis dekoratív. Ha viszont elevenszülőket, vagy kisebb pontylazacféléket szeretnétek, ahhoz 70 liternél nem vennék kisebbet, ha már egyszer áldozok rá. A többi halnál pedig határ a csillagos ég. Ahogy mondták, akvarista.hu -n olcsón juthatsz akváriumhoz, emellett pedig a diszhal.info-t nézegesd át, ott megtalálod a halakat és a minimum akváriumméretet, amiben tarthatóak.
2010. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én most vettem egy 65 literest újonnan 42000 minden volt hozzá
2010. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Most lesz a tescóba 54l es akvárium világítással meg mindennel 12qq ft asszem szerintem az tökéletes lenne nektek!

2010. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van egy 70 literesem ha kell, nem használom. Jó már nem olyan csilivili, de odaadom ingyen.


Csak egy szűrőt kell akkor venned bele, meg halat.


Ha berakod ablak elé, akkor neont a tetejére ráér később is venned, szerintem.

2010. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az Oktogonnál lakom, azt nem írtam. Ez kb olyan 60cm széles, 40cm magas, 30cm mély akvárium.
2010. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!