Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki hogyan használja?

Ki hogyan használja?

Figyelt kérdés
Quad lámpatestem van az akvárium felett, ami nagyon közel van az a vizszinthez. Lehetséges, hogy ez okoz algásodást amig t8 világitottam ugyan ezt az akit nem volt ilyen gond.Igaz a lámpa magasabban volt. Bár tudom hogy sok más miatt is lehet alga, de csak ezen az eggyen változtattam.
2014. márc. 25. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
erősebb lett a fényed, ennyi elég az algának
2014. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
T8 és T5-nél eleve a Wattszám és lumen érték sem ugyanaz. Ha csak ezen változtattál, akkor ez is a gond. Lassan fejlődő növényeid vannak, esetleg kevés, de lehet, a tápozáson is változtatnod kell. Ez így túl kevés infó, amit megadtál, senki nem tud biztos tanácsot adni.
2014. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát a t8 világitásom wattban több volt ezért nem értem. 3x18 volt ugye 54 most pedig 2x24 t5 day ligt csövekről van szó.
2014. márc. 25. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, csak a t5 jobban levilágít az aljára, nagyobb fénye van 1 csőnek
2014. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem biztos. Az algásodás oka lehet az, hogy az új csövek több lument adnak le. Nem konkrétan a T5 miatt, a T8-asaid már fáradtabbak voltak, mint egy új cső. Így a hirtelen fényerőnövekedés előidézhetett némi algát. 2 hónap múlva 5-10 százalékkal kevesebb lesz a fényerőd a T5-ökkel is.
2014. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt a quad lámpát árulják ilyen pirosas növényes csővel is, ha az van benne, azt cseréld ki sima napfényesre.
2014. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, látom, napfényes.

Hát akkor ültess gyorsan növő növényeket, vagy szórj egy kis marék békalencsét a vízfelszínre.

2014. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeteket.
2014. márc. 26. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!