Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20-25literes akváriumba...

20-25literes akváriumba milyen halat/halakat vegyek?

Figyelt kérdés

Ekkora akváriumom van itthon, másikra nincs pénzem.

Milyen fajta halat érdemes egy ilyen méretű akváriumba venni? Mit kell tudni az egyes fajokról?

És még az a problémám, hogy éjszakára ki volt húzva mindig az akvárium levegőztető - víztisztító része annó, mert zavart az alvásba. tehát jó lenne valami olyan hal ami bírja éjszaka levegőztető nélkül.

aki azt irja hogy ez kicsi akvárium, stb, stb, az kíméljen meg legyen szíves a válaszoktól. Ekkora van, nincs pénzem másikat venni.


2009. dec. 17. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán egy betta. Neki nincs is szüksége levegőre, mert labirintkopoltyús, és néha feljön a víz tetejére levegőt venni. Viszont őt csak egyedül tarthatod.
2009. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a levegőre helyett - levegőztetőre (bocsi)
2009. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem ez egy Galeocerdo cuvier-nek tökéletesen megfelelő méretű akvárium.
2009. dec. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tarts benne amano vagy red cherry garnélákat, jópofák és nagyon strapabírók, azokból legalább beleférne jó sok, nemúgy, mint halból.
2009. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

jaj, hát ez a garnéla nagyon rémisztőnek tűnik nekem :S

a betta jól hangzik, de van estleg valami olyan hal amiből többet is lehet egy ekkora akváriumban tartani? molly, neonhal?

2009. dec. 17. 19:45
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Szia,nem azzal van a gond, hogy 20literes egy akvárium, hanem ha abban aranyhalat, vagy cápaharcsát szeretnének tartani.Nagyon sok halnak megfelel ez a méret, akár egy akár több fajtát is tarthatsz benne.A neon amit írtál, jó választás, egy kis csapat gond nélkül tartható benne.A mollynak már egy kicsit nagyobb hely kellene, de lehetne benne tartani,hím guppit,endlert.Kisebb testű rajhalakból is választhatsz, pl,lazacok,dániók,razbórák. Páncélos törpeharcsákból is tarthatsz,párat talajlakónak.Az algázók közül is választhatsz,az ancinak egy kicsit szűk, de a szívóharcsának megfelel.Szóval sok hal közül válogathatsz.A levegőztetőt ki lehet kapcsolni, de a szűrőnek folyamatosan működnie kellene.Vannak olcsó teljesen hangtalan szűrők,légpumpák is.A fent említett halak legtöbbjének,fűtésre is szüksége lenne. A kék neonhal szobahőmérsékleten tartható, nem kell fűtés a vizébe. Növényként elég egy gyökér és rajta egy kupac jávai moha, a víz tetejére tegyél egy maréknyi tüskéshínárt, vagy úszó májmohát, ezeket pár száz Ft-ért megveheted.El kell döntened mit szeretnél és akkor még pontosíthatunk.SN.
2009. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Öhömm...

Én csak annyit mondanék, hogy valóban "sok" halat lehet benne tartani, aki életben marad, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az neki olyan baromi jó. (már elnézést,de a munkatáborokban is sokan életben maradtak, nemkülönben a csövik (szegények) a népligeti sátortáboraikban, de ettől még az nekik nem jó - hogy enyhén fogalmazzak)

Szerintem is marad a betta.

2009. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Neked igazad van,én is tisztában vagyok a méret hiányosságaival, de jelen esetben úgy vélem még mindig jobb, ha pár darab apró halat tart a kérdező, mint ha nagy méretű halakat akarna nevelni.Sajnos erre is van példa.Szerintem a neon,endler,fiú guppi, jó megoldás lehet.Ami azt illeti, én a bettát sem tartanám 50liter alatt, de azért 25 liter víz, mégsem váza.SN.
2009. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!