Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 l-es akváriumom van 4...

Somall kérdése:

54 l-es akváriumom van 4 guppival és 4 páncélosharcsával. Az egyik guppim, szegény, több napja földön fekszik, nem eszik. (nem döglött, néha arrébb úszik. ) Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Két hete hirtelen elpusztult a bettám, egyik napról a másikra kidülledt a szeme, és furcsán viselkedett.Előtte sokat volt a szűrő közelében és keveset úszkált. Mielőtt elpusztult,(végig az akváriumnál voltam) láttam hogy nem bírt a labirintszervével levegőt venni. Többször is megpróbálta de semmi. Utána meghalt. Rá egy héttel meghalt egy guppim. Mielőtt elpusztult, este, mindig a talajon feküdt. Reggel pedig már döglött volt. Ez a guppi eleve kevesebbet evett, gyenge szervezetű volt.

Azóta több vízcserét is csináltunk (2 hét alatt 4 alkalommal, 40%-ot). Egyébként heti 15 litert szoktunk.

Eleinte a most beteg guppim csak akkor úszott le a talajra, ha kikapcsoltuk etetéskor a szűrőt. Utána újra virgonc volt. Most pedig föl se kel! Az akvárium kb. 4 hónapos, eddig minden rendben volt. A többi hal is úgy tűnik hogy kezd gyengélkedni, de semmi különös testi tünetet nem látok rajtuk. Legtöbbször a többi a szűrő közelében úszkál. Mit tegyek??? Mit tanácsoltok? Nagyon sürgős!!!! :(



#mozgás #guppi #testi tünet nélkül
2014. márc. 28. 23:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, fentebb leírtam a tapasztalataimat a belső szűrős akváriumokkal kapcsolatban, adtam egy átfogóbb leírást mi zajlik egy akváriumban.


Az, hogy elég vagy sem a szűrő több minden befolyásolja, legfőképpen az ajzat, ha porózus, vagyis olyan kő ami át ázik, vagy apró szemcsés az ajzat, akkor az jó baktériumoknak is, így tehermentesíti a szűrőt. Fontos a növények állapota, ha egészségesek, fejlődnek, akkor könnyű rendben tartani az akvát, ha sérültek, bomló levelek vannak akkor az ellenkezője van, többet ártanak mint használnak.


Leírtam a szűrő és a baktériumok fontosságát ennek ellenére kivetted a szűrőt, réz alapú gyógyszert tettél az akváriumba ami kiöli a baktériumokat, tehát most nincs biológiai védettséged.


Javaslom, hogy tedd fel majd külön kérdésbe az oldalon, hogy mi ilyenkor a teendő.


Én sajnos nem jutok mostanában pc elé annyi munkám van így jobban jársz ha külön új kérdésben kérsz tanácsot.


Tehát gyógyszert tettél az akvába, nem külön kezelted őket pl egy vödörben, és kivetted a szűrőt, erre kérdezz rá minél előbb, szerintem hiba volt.

2014. ápr. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!