Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghalt a xifó halam, és nem...

Meghalt a xifó halam, és nem tudom miért. - Az iskolában élt kb.2 hónapot az osztály háziállataként, és szegény nagyon sokszor terrorizálták: kocogtatták az akváriumot, megnyomták a hasát. Miért halt meg?

Figyelt kérdés
Ma halt meg, és csak annyi furcsaság volt rajta, hogy nem volt boldog, amikor hozzáértem az akváriumhoz nem jött oda az ujjamhoz és nem volt étvágya, de ez már régebben is előfordult. Jó körülmények között élt, amikor nálam volt, kapott rendesen enni, hetente volt takarítva az akváriuma, volt benne növény egy ideig, volt benne kő, normális volt a vízhőmérséklet.
2013. máj. 11. 21:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nyomogatták a hasát?

Terrorizálták?

Hát sajnálom szegényt, a mi osztályunkban is ugyanez lenne, ezért nincs állat.

Sok mindentől elpusztulhatott, de ettől főleg.

Mekkora kváriumban volt?

2013. máj. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen nyomogatták, és hát, nem pontosan tudom, de elfért benne 2 xifó meg három kis harcsa.
2013. máj. 11. 22:10
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom szarul tartottad. Szűrés, aki méret? A hetente takarítás se jelent jót. Meg az nem mértékegység, hogy mi fér el benne. De is elférnél egy mobilvécében, mégsem laksz abban.
2013. máj. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez nagyjából úgy 3 fényévre van a jó tartási körülményektől.

A stresszbe halt bele, amiből nálad is kijutott neki.

2013. máj. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 izomszörp ***** válasza:

Szerencsétlen stresszben élt :(

Sok embert meg kellene tanítani arra hogy az állatok nem játékok!

Már gyermekkorban arra kellene nevelni őket!

2013. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pendulum92 ***** válasza:
Tipikus eset, mikor valaki jót akar, de tudatlanságában még is kínozza az állatokat. Akvárium méret, szűrés?
2013. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az iskolában nem tudom milyen méretű volt az akvárium, mert nem én hoztam be se a halat, se az akváriumot, de nagyon nagy volt (ha ez mond nektek valamit :/). Amikor átvállaltam a halat, és nálam volt, akkor pedig 20x12x10-es volt --> Egyedül volt az akváriumban, de mellette egy sziámi harcoshal élt. Békességben voltak, nem idegesítették egymást soha, úgyhogy itt nem érhette stressz.

Ennyit tudok még mondani róla. Szűrőt nem raktunk a vizébe, hanem amit a Vadvilág eladónője ajánlott, a 2 napontai vízcserét alkalmaztam nála.

2013. máj. 13. 18:49
 8/17 bamboochatheone ***** válasza:

Jól érzékelem hogy az akvárium amit felvázoltál nem üti meg a 2,5 litert?! Egy kólásflakon nagyobb ettől. És ebbe még egy betta is volt?!

Csodálkozom hogy két napnál többet bírt...

2013. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Neeem!!! Nagy akvárium volt, elfért kényelmesen, a betta egy KÜLÖN AKVÁRIUMBAN volt, mellette... -.-
2013. máj. 13. 19:23
 10/17 bamboochatheone ***** válasza:
Akkor mekkora akváriumba tartottad a szifót? Elég ha leírod mennyi centiméteres a 3 oldala.
2013. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!