Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért köpi ki a kaját?

Miért köpi ki a kaját?

Figyelt kérdés
Élő tubifexxel etetem a halaim. Imádják meg minden. Mostanában az egyik halam mindig bekap egyet jó étvággyal, majd "fulladozik" egy darabig, és kiköpi, és egy másik már rögtön el is eszi előle. Mitől van ez? Eddig jóízűen ette. És a többi halnak nincs baja.

2014. ápr. 2. 00:18
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem azt kizárhatjuk, hogy nem ízlik a kaja, vagy, hogy nagy a mérete. Egyenlőre viszont messzemenő következtetést nem vonnék le ennyi tünetből, sokféle oka lehet a dolognak, várj pár napot, figyeld rendszeresen, hátha mást is észreveszel, esetleg apríts fel neki kaját és használhatsz S-Fhistamint is.
2014. ápr. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:
Az ilyen üklődés, ahogy te nevezed, fulladozás tipikusan a bélgyulladás jele, amit a tubifextől sok hal vihargyorsan meg is kap. Nem tudja lenyelni, tartja, forgatja a szájában, de ennyi. El kéne különíteni, 5-7 nap koplalást neki, kevésbé érzékeny halnál pedig mehet gyógyszer is, de sok esetben nincs rá szükség. Milyen halról van szó?
2014. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez egy gyöngygurámi. Adtak a halas boltban bacto-tabs nevű gyógyhaltápot. Az szerintetek jó rá? Mert akkor 5-7 napig azzal etetem őket.
2014. ápr. 2. 23:49
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha semmilyen kaját nem tud lenyelni, ezt se fogja. Eleve nem tudom, mennyit érnek az ilyen gyógytápféleségek, mert sose használtam, de ha ér valamit, akkor szerintem ahhoz meg kéne ennie, hogy kifejtse hatását. És ez az, amit a halad nem tud. De ha már megvetted, próbáld ki. Vagy kiköpi 20 percen belül, vagy nem.
2014. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

5-7 nap koplalást azt szó szerint értsem? Kibírja egy hal addig?


Vagy "kímélőetetést" jelent?


Amúgy a kisebb darabokat úgy veszem észre, hogy meg tudja enni, de 20 percig nem figyeltem, hogy később kiköpi-e őket.

2014. ápr. 3. 16:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyedül azért nem vagyok biztos a bélgyulladásos dologban, mert akkor elvileg fehéres, nyálkás a széklete. Most figyeltem, és a széklete normális. Barnás, és nem nyálkás.
2014. ápr. 3. 19:01
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Hetekig is kibírják éhen.
2014. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, a bélgyulladásnak más jellegzetes tünetei is vannak, attól függően, hogy mi okozza. A mosatlan, helytelenül tárolt tubifexel bevihető ugyan fertőzés, de akkor nem csak ennyi tünet mutatkozna. Én még mindig az mondom, várj egy kicsit és enni fog rendesen nemsokára, vagy más tünetek is előjönnek. 30-éve etetek tubifexel rendszeresen és még sohasem okozott gondot, több probléma van a pocsék száraz tápokkal és gyakrabban okoznak bélelzáródást mint a tubi, de ennek is jellegzetes tünetei vannak.
2014. ápr. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, úgy tűnik, mostmár meggyógyult. Most eszik rendesen. :)
2014. ápr. 6. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!