Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, akinek van fluval 205-ös vagy fluval 305-ös akvárium szűrője?

Figyelt kérdés

Sajnos elromlott a fluval 205-ös akvárium szűrőm, már mindent kicseréltem rajta beleértve: csapot, szűrő szivacsokat, kavicsokat stb. de akkor sem működik rendesen.

Sajnos nem találok fluval 205-ös szűrőt másikat, már bejártam a boltokat érte.

Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy fluval 305-ös eladó, azt mondják, hogy ugyan az a kimenete és ugyan az a cső csatlakozása van csak a tankja nagyobb és ezért nagyobb mennyiségű vizet képes átszűrni ami nem is lenne hátrány. Sajna én nem értek hozzá!

Szerintetek be lehet helyettesíteni 305-össel?


Válaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 10. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szűrőm, szerintem nem soknak van.


Konkrétan mi romlott el? Van egy rotor, egy tengely, egy álló rész ami egy műgyanta tömb, hermetikusan zárja a tekercselést, a 220v kábel lóg ki belőle.


Ha nem forog a rotor akkor tekercselés.

Ha zörög akkor rotor vagy a tengely kopott el.

Ha működik de nem nyomja rendesen a vizet akkor vedd le a fejet, szedd ki a rotort meg a tengelyt, és csap alatt erős vízsugárral veresd ki a rotor házból kivezető részt mert tele van dzsuvával.

A tömlőket valamint főleg az idomokat is ki kell takarítani.


Tehát nem a szűrőanyagot hanem a járatokat veresd ki, jó erős vízsugárral.

2014. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia Joci!


Köszönöm a válaszodat! Igen így van ahogy leírtad, de sajna már ezt többször is végigjártam.

Maga a motor kitűnően működik és nem zörög. Szerintem a szivattyúja már nem annyira erős, hogy rendesen felszívja majd kiszűrje a vizet vissza. Nem a takarítással van itt a probléma hanem maga a szivattyúval.

Minden esetre meglesem ezt a 305-öst remélhetőleg ugyan az a csatlakoztatása.

2014. ápr. 11. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem marad más valóban csak a szűrőcsere.


Lehet a tekercselésed károsodott, egy műszerész szerintem azonnal meg tudná mondani menyi áramot vesz fel a kiirt gyári áramfelvételből, lehet csak a felét veszi fel, így fele teljesítménnyel üzemel.

Ha a tekercselés jó, akkor a rotor tekercselése adta meg magát, így csere.


Én nem dobnám ki semmiféleképp, nálunk az álló részt 2-3000 ft körül tekercselik fel kisebb motoroknál, nagyobbaknál azt hiszem 4000ft/kw, de nem biztos.


Utána egy jobb szilikonnal körbe kell nyomni teljesen, 300ml 500-1000ft


Én a mosógépünk keringetőjét csináltattam nemrég, 2500ft volt, az új szivattyú meg 15000ft lett volna. Tökéletesen működik.

2014. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én! Személy szerint azt csinálnám, levenném a fejet, alján lesz egy pár csavar, kicsavar, fej burkolata lejön.


Rögtön látni fogod a tekercset ami körbe ölel egy műanyag kupakot, a kupakba alul forog a rotor, tekercs levesz vezetékkel együtt, szűrő fej összerak, egy belső szűrőt tennék az akváriumban a szívó ágra.


A tekercset elvinném a szakinak, beméri, feltekercseli ha kell, wattot kell neki megadni menyi legyen, nálunk szerintem be is gyantázzák.


Ja köszönté én meg nem, neked is szia (reggeli káosz)

2014. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hali!


Köszönöm a sok hasznos választ, bocsi, hogy idáig nem válaszoltam de nem voltam gépnél.


Végül is a srác tévedett, mert nem 305-ös hanem 304-es volt az új víztisztító de sebaj! Olcsón adta, alig használt tehát jól jártunk vele, mert tökéletesen működik aminek nagyon örülök!


2 darab halacskám maradt a csóri akváriumban de nem baj, egyenlőre nem tervezek még venni mert korai lenne szerintem. Először is szeretném rendbe hozni teljesen majd aztán.

Most nézegetek valami fehér kavicsot szeretnék bele, mert jelenleg sötét és többszínű kavicsok vannak benne, amúgy is a nagy pleco fekete és alig látni.

Megrendeltem egy 70-es víz alatti színes ledes bubizót elvileg ma hozzák meg. Azt tervezem, hogy újraindítanám a "rendszert" de sajna nincs "raktáron" másik akvárium, hogy kb. 2-3 napig abban legyenek de majd valahogy megoldom.


Minden esetre örülök a víztisztítónak és láthatóan a halacskák is. :)

2014. ápr. 15. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!