Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit változtassak rajta?...

Mit változtassak rajta? Mennyi tápot adjak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 120 literes akváriumom. A világitásom 48W naponta tápozok easy profitoval 1,2 ml-t carbo 1,2 ml.Sajna növények nagyon lassan nőnek. Viszont az algák /zöld/annál jobban kivéve a szumátrait azon semmi. Félek a ha megemelem a tápozást még jobban elborit az alga. Vannak gyors növő stemek szumátrai vizipáfrány sok, ludwiga , hydrocotyle tripartita. Az utóbbiról olvastam, hogy mások nem győzik irtani. Nálam csak növöget, zöld alga minden növényen. A front üveg előtt pedig ecset. Vicsere 30-35% hetente. Szürés 900 l/h.
2014. ápr. 16. 17:15
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Ugye egy növényes akvárium 4 tartópilléren nyugszik: táp, víz, fény, co2. A fény az első paraméter, a többit ehhez kell igazítani. Nálad adott egy low-tech világítási erő. a Vízről nem tudok semmit, az a 900 l/h külső szűrő? tápozás akkor jó, ha a halaktól származik elég nitrát és foszfát, egyébként az is lehet gond, ha nincs.


Tehát kéne a szűrésed pontosan, és az élőlények listája elsősorban.

2014. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A következő élőlények vannak:8 galaxy razbora, 3 törpe szivóharcsa, 8 amanda lazac 6 guppi, 10 red. Ami kimaradt a 0 foszfát szint miatt most kezdtem ezt porból pótolni. Világitás 7 órában.
2014. ápr. 16. 19:36
 3/8 A kérdező kommentje:
A külső szürőben 2 szivacs és 1 liter siporax van.
2014. ápr. 16. 19:46
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
A minimumelv miatt, ha ~0 a foszfátod, nem csodálkozok, hogy alig nőttek a növényeid.
2014. ápr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tápozáshoz adnál tanácsot? A halak száma rendben van?
2014. ápr. 17. 07:43
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:

A halak száma oké úgy, hogy kistestű halak főleg, persze ha neked nem túlzsúfolt így, és 0 körüli az ammónia.


A low-tech akvárium tápozására egy jól bevált eljárás, hogy a profito az alaptáp, és pl. GA macro-t csökkentve adagolva a nitrátot 10-15 körül tartod. De ha nincs mérőd, a legjobb "érzésre" adagolni, figyelni a növényeket, és mindig kicsit változtatni, ha kell.


Én pl. nem is mérem a tápokat, hanem a növényekre(és algákra) reagálok. Tipikus jelzés számomra pl. ha megjelenik az üvegen a zöld pontalga(foszfáthiány), akkor tudom, hogy macrokból kevés van. Ha emelek kicsit, akkor eltűnik, tiszta az üveg, ha véletlen sokat öntöttem jön a zöld por. Egyensúlyozni kell.

2014. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát kezdj a gyárilag előírt tápozással, és utána módosítsd az adagot, ha kell. Egy változás ne legyen több 5-10%-nál.
2014. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos infot.
2014. ápr. 17. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!