Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit rontottam el? Hogyan...

Mit rontottam el? Hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve élünk együtt, van egy 5 hónapos kisbabánk is.Mindkettőnknek megvannak a hibái,amit kisebb nagyobb sikerrel el is fogadtunk egymásnak.Párom elég határozott mindenben,tudja mire van szüksége,még azt is megbeszéljük hogy mit kapjon ajándékba (ez viccesen hangzik tudom,de nem szereti a meglepetéseket),és ez a kapcsolatban is így van. Meg is tudok tenni neki mindent,amennyire csak tőlem telt alkalmazkodtam hozzá. Mióta megszületett a kislányunk,azóta szinte semmit nem foglalkozik velem.Ezt meg is értem,nagyon nem könnyű egy babával egész nap foglalkozni. Viszont a baba születése előtt sem erőltette meg magát velem kapcsolatban.Tudja hogy neki mire van szüksége,meg is adom neki,de semmi viszonzás nincs benne. Nagyon egyszerű példa... Imádja ha simogatják,maszírozzák. Ezt sajnos kb egy kezemen meg tudom számolni hányszor viszonozta. A szex az a baba előtt is olyan volt,hogy csak ha kedve van,ami kb 2 hetente egy alkalmat jelentett. Mióta a baba megszületett ezt nem is akarom mondani hogy mire változott.

Napi 8-10 órát dolgozom, nem túlságosan sok, (de sajnos fárasztó fizikai munkám van)munka után csak és kizárólag haza megyek, se haverok, se kocsma, se semmi.Mégis azt mondja párom hogy nem foglalkozom se vele se a babával. Az tény,és el is ismerem hogy nincs türelmem a saját gyerekemhez (szégyen tudom),de amit tudok megteszek.Soha nem hagyom őket egyedül. Elkezdett suliba járni szülés után,és ha iskolába van heti 3 alkalom,akkor én vigyázok a kicsire,ezen kívül eljár fittnesz edzésekre,ezeken a napokon sem kell egyik nagyszülő segítségét kérni.Egész héten korán kelek (04:30)munkahely miatt,bevállaltam hogy éjszaka ha felébred a pici, én kelek fel megetetni.Persze van hogy ő kel fel,nem szól nekem.

Próbáltam már elmondani hogy mi az ami bánt,hogy részéről szinte semmi gyengédséget nem kapok,és semmi. Csak azt vázolja nekem hogy egy anyának is szüksége van pihenésre,és kikapcsolódásra.Ezt nem is vitatom, de ezek után is csak azt mondja hogy nem foglalkozom a babánkal... Az biztos,hogy nagyon kevés a türelmem hozzá,pl ha este lefekvés jönne,és altatom-ringatom,és nem akar még elaludni,és elkezd sírni,volt már rá példa hogy letettem és azt mondtam hogy nem érdekel,ha sír sírjon,de ez úgy volt hogy párom otthon volt.


Szóval,van nekem is hibám tudom. A kérdésem az lenne hogy mit rontottam el,helyre tudom e hozni?


2014. ápr. 1. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit ide leírtál azt neki is elmondhatnál amikor beszélgettek. Hogy neked is hiányzik az ölelés vagy egy kis hátmasszás. Neked is jól esne egy kis kényeztetés stb.. Beszélgessetek.
2014. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy vaj van a füle mögött, esetleg még egy szerető is és támadással próbálja hárítani a saját saráról a fókuszt. Természetesen nem tudhatom, de ez így nagyon nem állapot, ha beszélgetni nem akar, hát ugraszd ki a nyulat a bokorból. Lesznek, akik ezt rossz tanácsnak vélik majd (egyébként neked kell érezni ebben hányadán álltok), de még mindig jobb hamarébb megtudni, mint később. Jól beidomított téged, hogy azt érezd, azt gondold, te vagy a hibás, ez lerí a soraidból és eleve gyanús.
2014. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem önző, csak a saját érdekeit nézi. Csak kapni akar és adni nem. Mivel ez a helyzet nem újdonság- a házasságotokban kezdettől fogva fennállt, ezért itt nincs mit helyrehozni. Nem arról van szó, hogy valami alapvetően megváltozott volna. Nekem csak az nem világos, hogy miért vetted feleségül. Nyilván korábban is ilyen felfogású volt. Csak azt a sztereotípiát ne mondd, hogy azt hitted meg fog változni. Nem fog megváltozni és távlatokban azt gondolom, hogy a gyengédséget előbb vagy utóbb másnál fogod keresni.

Te dolgozol, erődhöz mérten vállalod a terheket, mit tehetnél még?

2014. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy összetéveszted a határozottságot az önzéssel, és hagyod magad kihasználni. Az rendben van, hogy a babával foglalkozol, hiszen a tiéd is és nem tehet semmiről,de a feleségednek én csak annyit adnék a helyedben, amennyit ő ad neked.
2014. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szegény anyáról csupa negatívat írtál.


Ezt írod: "Mióta megszületett a kislányunk,azóta szinte semmit nem foglalkozik velem.Ezt meg is értem,nagyon nem könnyű egy babával egész nap foglalkozni. Viszont a baba születése előtt sem erőltette meg magát velem kapcsolatban."

Gondolom jó volt úgy neked,elfogadtad,hisz írod,hogy előtte sem erőltette meg magát. Vagy ha nem volt jó,miért vállaltatok babát?


"A szex az a baba előtt is olyan volt,hogy csak ha kedve van,ami kb 2 hetente egy alkalmat jelentett. Mióta a baba megszületett ezt nem is akarom mondani hogy mire változott. "

Előtte sem volt sok,gondolom ezt is elfogadtad nem?

Vannak párok,ahol a baba születése után még ritkábban vannak együtt.


Vagy megbeszélitek,vagy keresel egy olyan párt,amilyet szeretnél.

2014. ápr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Szeretem a párom! Nem akarom elhagyni,nem azért vállaltuk a babát! De tényleg azt gondoltam hogy majd ahogy Ő is jobban megszeret, változik majd kicsit. És van egy örök "szabály",miszerint Úgy cselekedj másokkal,ahogyan elvárod hogy mások cselekedjenek veled! És ez a házasságra,kapcsolatokra is igaz. Próbálok megfelelni,de egyre nehezebb.

2014. ápr. 3. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Te elvárnád tőle, hogy mindenben kiszolgáljon, és cserébe csak kritizálnád?
2014. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!