Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyet vegyek? Többi lent 200...

Milyet vegyek? Többi lent 200 literes akváriumba szeretnék sok törpeszivóharcsát tartani más halakkal együtt. Természetesen sok növénnyel. Ehhez keresném a nekik legmegfelelőbb fekete vagy valami sötét szinü aljzatot.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ez pénz kérdés is, attól függ mennyit szánsz rá. Az ADA növényes talaj van feketében is de elég drága viszont nagyon jó, aztán ha feketét szeretnél akkor olcsóbb a bazalt zuzalék (U0 a legjobb szemcseméret) de nehéz belőle hengereltet találni a sima meg éles lehet, aztán ha nem ragaszkodsz a feketéhez akkor a jbl manado is egy jó talaj (vöröses barna), árban sem sokkal több mint a bazalt mostmár és ez mégiscsak növényes égetett agyag talaj viszont elég könnyű és szereti összehordani a nagy áramlás. Én kb ezeket tudom ajánlani, remélem segítettem! Ja és festettet semmiképp ne vegyél!!
2014. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem amúgy sima bazalt van és nagyon természetes látványt nyújt, én nagyon szeretem de nincs talajlakó halam
2014. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Agyagos talajt nem szeretnék, mert a növények későbbi átrendezésekor nem szeretnék az algákkal kinlódni. Valami más ötlet?
2014. ápr. 24. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

"Agyagos talajt nem szeretnék, mert a növények későbbi átrendezésekor nem szeretnék az algákkal kinlódni."


Ezt nem teljesen értem, nekem 200 literes az egyik akvám egy évet lehúzott benne a manado, átrendeztem, nem volt büdös, nem volt felkeveredés, átrendezés után nem volt algásodás.


Ezt kizárólag az agyag talaj tudja, porózus szerkezetű így bele tudnak költözni a baktériumok, nem áraszt ammóniát átrendezéskor.


Tehát amit írtál annak pont az ellentettje van, az 54 literesembe 3 éve van manado, évente rendezem át, talaj víz marad, semmi probléma.


Előtte 10 évig rostált sódert használtam az húzós, förtelem a bűz, át kell mosni a talajt és tömörödik is folytja a növények gyökerét.


Gyöngy kavics stb annál meg lekeveredik a mulm és berohasztja a növények gyökerét, a szűrést sem segíti elő.


A hengerelt bazalt jó, de az kényesebb gyökérzetű növények nem szeretik.


Társasban nekem verhetetlen a manado, sokkal egészségesebbek az akváim mint más talajnál, és bármikor bele túrhatok úgy, hogy benne vannak a halak is.


De mint írtam csak 3 év tapasztalatom van vele, ez a három év viszont nagyon pozitív, tartós könnyen kezelhető talaj, ideális nagyobb terhelésű társas akvákba.

2014. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!