Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha ecsetalgás volt az akvárium...

Ha ecsetalgás volt az akvárium,1 hónap szárazon állás után még lehetnek benne spórák, azok csak vizes környezetben élnek túl?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 19:03
 1/4 anonim válasza:

Ez engem is érdekelnee :/ nekem még azzal rosszabb h nem tudom hová tenni a halakat mert nincs más akváriumom(csak 2db 25l-es)...Nekem 1kőről indult és most kb. 25 db "ecset" van az aksim falán és a köveken össz.

Ugyh én is kiváncsi lennék..am sztem már elég 1 hónap!

Jó masszív kis algák..de azért nem halhatatlanok! :D

2014. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lazán kibírják, meg se kottyan nekik.

Viszont ha szárazon van, akkor minden további nélkül ki lehet hipózni az akváriumot, jó alaposan, (utána még alaposabb öblítéssel) azt már kevésbé tolerálják.

2014. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Decemberbe lett egy ecset algás mopani fám, kivettem, kitettem a teraszra, fagyba volt.


Februárba betettem egy másik akvába, elfelejtettem, hogy nem volt 20%hipós vizes áztatás, ugyanúgy megjelent rajta az ecset alga.


Kivettem, leáztattam hipós vízbe, átöblítettem, lesúroltam a kivilágosodott képlékeny algát azóta nincs rajta.


Külső szűrős akváriumoknál nálam legalábbis soha nincs, belső szűrős akváknál rendszeres vendég, főleg a fákon, köveken.

2014. máj. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az üres akváriumot mosd át hipós szivaccsal, főleg a szélein, mert a ragasztás mentén szoktak megtapadni az ecsetalgák. Aztán miután kiöblítetted vízzel, már lehet használni.
2014. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!