Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki használt már mezőgazdas...

Pendulum92 kérdése:

Valaki használt már mezőgazdasági tápot (vízi) növénytápozásra?

Figyelt kérdés

Tudom mik a hátrányaik, de engem konkrét tapasztalatok érdekelnének, nem elméleti fejtegetések.


A fitohorm micromaxot sokan használják/ták sikerrel, inkább olyan tápok érdekelnének, amiben makro elemek is vannak.


2014. máj. 4. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem valami piros haj alga szálak kezdtek nőni pár nap mulva, miután beöntöttem egy kis szárazföldi növénynek való tápot. Garnélák is voltak benne és azokat nem zavarta. De aztán nagy vízcseréket csináltam 1 hétig, nehogy nekem elkezdje szaporodni az a haj alga, amilyet még életemben nem láttam, csak akkor egyszer.
2014. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan melyik tápot használtad?
2014. máj. 4. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kísérleteztem vele, nem voltak odáig a növények, alga is volt rendesen, rendszeresen használok alap, fej, és lombtrágyákat, mindegyiknél probléma a pontos összetétel, és a plusz összetevő. Van kálium szulfátom Yara cégtől 50% klórmentes, sómentes, kálium, odáig rendbe, mellé 27% kén, az már nem az igazi, a maradék 23% ismeretlen, java részt só lehet.


Esélyét folyékonyba látom, a micromax kertészeti táp, nyomokban biztos tartalmaz más a keverési technológia során visszamaradt elemeket, de a kicsi koncentráció miatt nem csinálnak galibát.


Kísérletező vagy, én felhívnám a fitohormot, családi vállalkozás, vállalnak egyedi keverést is gazdáknak, példa 10-5-20-as + micro táp kell akkor azt kikeverik adott határidőre.


Nem nagy a telep, tartozik hozzá egy fényező üzem is, illetve kamion szerviz.


Kertészeti komplexben nem tudok olyan ami ne marná le a bőrt az ujjadról, esélye a yara ferticare magas összetételű granulált lomb és tápoldatnak lenne, 10-5-28 az 43% N.P.K klórmentes de sajnos a többi 57% ásványi só, ami már megint nem kell, 10 grammot tettem a 1 liter vízbe, dunctos üveg, bele porlasztó, bele a metszésből származó növények, 1 db 0,2 ml/5 liter szépen megindultak, utána a 5.-6. tápozásnál tönkre mentek, valószínű a magas 53% egyéb összetevő miatt, aminek jelentős része só.


A wuxálnál ugyanez a helyzet, 8-8-8+ micro a maradék kb 60% jelentős része só, nagyon mar, hasonló mint az akkumulátor sav. Kertészetbe jó, 10-20ml/10 liter víz, talaj és lomb.


Tehát 5-6 tápozásra tökéletes a komplex, 1 liter/10 gramm oldat, abból 1-2 ml/50 liter víz, látványosan megindulnak, de a só, kén, tartalom ahogy nő tönkre is mennek.


-----------------------


Bocs a hosszú kommentért, de tudom, hogy a kertészeti tápoknál lényeg a növény leveleink "megmarása" példa lombtrágyázásnál másnap cudarul néz ki a tábla, de kell mivel így kinyílnak a sejtfalak és felveszi a levél az N.P.K-t, pár nap és gyönyörű a tábla, de elsőnek megmarja a trágyázás a leveleket.

---------------------------


Próbálj egy e-mailt, " Az önök által forgalmazott fit.. micro... sikeresen, eredményesen használják akvarisztikai célra, viszont a termékpalettán nem találtam megfelelő macro elemes tápoldatot stb stb


Szerencsésebb esetben kapsz egy e-mailt: Pl: az ön által kért 10-3-20 klór, ammónia, só, kén mentes koplex tápoldatot a területi képviselőnk Pécsen a ... üzletben 1100ft ellenében átveheti.


Vagy e- mail, Küldő: Szabó Márton, köszönjük érdeklődését számunkra ez új szegmenst jelent, szeretnénk ha segítené a fejlesztést:D


Persze kérdés, hogy ennek a növénytáp gyártók menyire örülnek majd a fórumon.

2014. máj. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, közben rájöttem én is, hogy amivel kísérletezek, a fitohorm makrosol, nem jó arányban tartalmazza az elemeket. Ha annyit adagolok, hogy elég legyen a makro(még a foszfát így is sok lenne), akkor a mikroelemeket adagolnám alul. Ha annyit, hogy a mikroelemek jók legyeneke, nagyon túladagolnám a makrokat.


Azt akartam még kipróbálni, hogy kevesebbet adagolok, hogy a makrók jók legyenek, majd profitóval kiegészítem, és rendbe rakom a mikroelemszintet vele. De a magas fosofztá még így is probléma, nem beszélve a karbamidról, ami ammóniára bomlik.


Mivel megrögzött kísérletező vagyok, így muszáj utánajárnom, hogy az elméletileg nem működő táp működhet-e. Ha nem, porokból fogok keverni makrót a profito mellé.

2014. máj. 5. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!