Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sárgulnak, barnulnak, pusztuln...

Galen Frost kérdése:

Sárgulnak, barnulnak, pusztulnak a növényeim. Már több fajta növényem is erre a sorsra jutott. Mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

54-es aksi, van megfelelő szűrésem oxigén porlasztással, heti 20% vízcsere, tápozok, Aquaglo 15W világítás, aljzat porszívózás hetente, nem értem az egészet...

Képek itt:


[link]

[link]

[link]


Nagy akvaristák segítsetek mi lehet a baj!!



2014. máj. 7. 19:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Érdemes beruházni egy jó lámpatestbe. Én most vettem egy T5 2*39 wattos lámpatestet ami tartalmaz egy növényes fénycsövet és egy hidegfényű daylight csövet. Persze mondták, hogy vegyek mingyár két lámpatestet mert 160 literhez ez kevés, de kettőt már nem tudnék megfizetni (20000 ft egy ilyen lámpatest). Úgyhogy egy elektronikai eszközöket végkiárusító üzletben vettem egy 400 wattos halogénreflektor, az izzóját kicseréltettem egy 150 wattos melegfényű (nevezzük fenkölten ezt is daylight izzónak) izzót és ez szépen ellensúlyozza a (szerintem) túl hideg fényhatású fénycsöveket. Az egész halogénes reflektor, a plusz izzóval, tokkal vonóval 3000 forint sem volt. Remélem beválik.
2014. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!