Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba kb....

112 literes akváriumba kb. mennyi kistetstű hal fér?

Figyelt kérdés
112 literes akváriumunk van. Van benne 4 nagyobb hal(1 db vitorlás, 2 gyöngygurámi ás 1 arany gurámi)4 tera,6vörösfejű pontylazac,3 pink dánió,2 szumátriai díszmárna,2 cápamárna,4 ékfoltos razbóra , 9 guppi, 1 algaevő harcsa és 4 db kicsi harcsák, amik az aljzatot tisztítják. Szeretnénk még 2 guppit és kb 7 vörös neonhalat? Az még beleférne?,
2014. máj. 8. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Katasztrofális ez az összeállítás, de nagyon!!! Vitorlásnak legalább 200 liter, és legalább 3-4 darab. A lazacok, szumik, tetrák csapathalak, azokból legalább 8 egyedből álló raj lenne az igazi. Cápamárnának 400+ os akvárium, hatalmasra nő meg. Ekkora akváriumba nem tartanék többet 3 fajtától. Mondjuk razbóra, tetra, meg valami aljazatlakó. Mellesleg a szűrésedre is kiváncsi lennék mert nem gyengén terheled le a vizet, előbb utóbb itt hullás lesz.
2014. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen Eheim belső szűrőnk van

2014. máj. 9. 06:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hoz fel semmit a link, de nincs az a belső szűrő ami ennyi halat elbírna.
2014. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pedig van. Szép tiszta a víz, hetente 1x a szűrő takarítva van.
2014. máj. 9. 22:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Eheim belső szűrő
2014. máj. 9. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Az első válaszoló korrektül leírta.

A szűrésről, ha kezedbe veszed a szűrőd szivacsát már ránézésre is hajmeresztő gondolat, hogy ennek az állománynak a szennyezésével hosszú távon megbirkózik.

Egy jól méretezett szűrőt havonta egyszer, külső szűrőket sok hónap után kell takarítani.

Ahogy a halak nőnek meg fog nőni a terhelés, egyre több ammónia lesz, a vízcseréknél egyre több nitrát ragad be vele együtt egyre több alga lesz.


Az akváriumod biológiája be fogja állítani az optimális létszámot, addig viszont rögös az út, nitrogén vegyületek okozta mérgezések, majd másodbetegségekkel lehet számolni, darakór, hasvízkór, különböző baktériumos, parazitás fertőzések.


Ha el kezdenek hullani a tetemeket minél előbb pecáld ki, keresd meg, a felszabaduló neurin csak ront majd a dolgon.


Mondjuk nagy odafigyeléssel az első sorban felsorolt halak elegek egy ilyen szűrővel felszerelt akvába.

A második sor az két akváriumnyi, élen a két óriás cápamárnával ami óriás akvákba való, 112 ben is elérheti a 25 centit, de kínozva van.


Szerintem sürgősen lépj, ennek az állománynak helyből napi 3 fagyasztott kocka táp, mellé saláta, alga tabletta, ez a szűrőt 1 nap alatt leterheli, a későbbiekben több kelhet kajából.


32 kisebb halad van ennek a fele elég ennek a szűrőnek.


Külső szűrővel a 3 gurámi, mellé a 12 centis anci hosszú távon működhet, dús növényzettel.


A cápamárnák, meg a területvédő vitorlás már bőven sok még külső szűrőnek is, nincs elég víztömeged a tartásukhoz.

2014. máj. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha hiszitek, ha nem, a vizet nagyon jül tisztítja a szűrő.Hetente 1x avíz 20%-a is cserélve van.Egyébként nem tudtam, hogy a cápamárna 25 centisre is megnő, de ennek gondolom kell pár év. Idővel le akarjuk cserélni 400 literesre az akváriumot. Eddig egy hal se pusztult el és már megvannak néhány hónapja.
2014. máj. 11. 06:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát jól tele zsúfoltad! :) ... Az én 110 L -es akváriumomban 16 neon ,9 Rózsalazac ,9 fiú Guppy és 1 pár Pink Dánió van + külső szűrő és rendszeres vízcsere ,de nem tennék bele több halat semmi pénzért. Sőt , ha szegény Guppyk már nem lesznek ,akkor nem is megy bele semmi más hal sem. A nagyobb halak piszkolják a vizet rendesen ,én is tovább ajándékoztam amit kaptam. Szerintem a nagyobb halakat tedd külön akváriumban. Nekem a másik akváriumom 56 L -es és 6 lány Guppy van benne. A halaknak is kell az élettér és a tisztaság is nagyon fontos. Vigyázz rájuk! :)
2014. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

"Eddig egy hal se pusztult el és már megvannak néhány hónapja."


A 6. kommentemből kiderül, hogy tudtam ezt mielőtt leírtad volna, egyértelmű volt hogy fiatal halak, de csak pár hónapja van ennek az összeállításnak.


A fő probléma az, hogy meg is akarnak nőni, a cápamárna 35 centis szeretne lenni [link]


A gurámi 13 centi, az anci 12 stb szeretne lenni.


Ha 400 literest akarsz, arra van x napod, minden nap növekszik a terhelés, a tiszta víz semmit nem jelent, az ammónia, nitrit, nitrát, láthatatlan, a mérgezés utáni másodbetegségek, és maga a mérgezés annál inkább látszik majd.

2014. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok!

Nekem 112 literre tetatrex 1200-as szűrővel, ami az aksihoz mérve nagyon erős szűrésnek számít!


17 vörös neon

5 amanda lazac


aljazton:


5 páncélosharcsa

4 kuli

4 törpe páncélos harcsa


+ gerinctelenek red cherryk, amanok, 1 sepregető gari, meg csigák!

2014. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!