Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Mi baja a halamnak?

SOS! Mi baja a halamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja a 4-ből 1 guppi érdekesen viselkedik. Enni eszik jó étvággyal, viszont néha lemegy az aksi aljára, és 2-3x odadörzsöli az oldalát a kavicshoz. Egy-kétszer ma meg azt láttam, hogy függőlegesben, farokuszonnyal lefelé áll a vízben pár percig. Mi lehet a baja? Mit csináljak vele? Fertőzheti a többi halat? Épp holnap kerülne bele egy új, de nem tudom most mit csináljak; kérlek segítsetek! Köszönöm!



2014. máj. 9. 21:42
 1/10 anonim válasza:
2014. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És azt kifelejtettem, hogy egyébként egészségesen néz ki, citromsárga színű, ezért elég világos is az egész hal, de ha jól látom mindkét oldalán elöl kb 0,5cm kopás vagy inkább színtelen folt van, de gyáltalán nem feltűnő...

Ja és még néha úgy csinálnak egy másik guppival, mintha "görcsölnének". De csak akkor csinálja mindkettő, ha egymással úszkálnak.

A hasvízkórra jellemző pikkelyfelállás nincs.

Az aksi 54literes, 4rózsalazi, 4 guppi, 2db páncélosharcsa, 1 algaevő van benne.

A többinek kutya baja, teljesen jól érzik magukat, élnek, mint hal a vízben" :)

Szóval...

Heti 30%vízcsere, lemezes kaját kapnak, meg tubifexet. A víz 25.5°, szűrés megfelelő.

Előre is köszönök minden jótanácsot ezzel kapcsolatban!!

2014. máj. 9. 22:01
 3/10 A kérdező kommentje:

Na most látom, hogy az új páncélosharcsa, ami 2 napja van meg, az is elkezdett dörgölőzni...

HELP!!

2014. máj. 9. 22:22
 4/10 A kérdező kommentje:
új tünet: a sárga guppi gyorsan, egyfolytában nyitogatja a száját...
2014. máj. 9. 22:49
 5/10 anonim válasza:

nyugi

ebbol nem lesz zombihal invazio

2014. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
valami parazita talán,vagy csak egyszerűen viszket nekik és mivel nincs kezük nem tudják megvakarni.
2014. máj. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A darakór elég fertőző, de gyógyítható - fehér pöttyös a halak teste, vagy kopoltyúja.
2014. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmi pötty rajta...
2014. máj. 10. 00:34
 9/10 wertyup ***** válasza:
gyorsan szedd ki es kezeld ! Nekem is volt ilyen helyzetbe a halam es a tied FÉRGES . nagyon fertozo a tobbi halra nezve. ha nem kezeled meg fog fulladni , ugyani odaig fajul a dolog , hogy levegot se tud majd venni. Gyorsan szedd ki az a tanacsom.
2014. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vettem sera omnipurt, azzal kezeltem őket, és mind jól van.

Azóta sózom a vizet, és nagyon nagyon figyelek minden kis apróságra, nehogy elrontsak valamit...

2014. jún. 7. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!