Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék gurámi került az akvárimba...

Kék gurámi került az akvárimba, guppik mellé kb 4 órája. A guppik rettenetesen félnek tőle, lehet valami bajuk?

Figyelt kérdés

A guppik a víz tetején úsznak, együtt (4-en)elbújnak egy növény mögé. Szerintem nagyon stresszesek, mit kellene most csinálnom? Kapcsoljam le a világítást? Adjak kaját...?

A többi - rózsalazacok, páncélos harcsák, szívóharcsa teljesen jól megvannak, tartják a tisztes távot, de nem tűnnek stresszesnek, ugyan úgy úszkálnak...


2014. máj. 10. 14:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Te tárolni akarod a fiatal növendék halakat amíg a megfelelő méretű el nem készül, nem tartani. Kínzás az lenne ha ezt 30 literben tennéd, ha nincs jelenleg túltelepítve az akva nem gond az 1 hónap, ha túl lépné a 10 centit akkor már nagyon kicsi neki.


"de azt mondták, hogy kezdőknek nem ajánlott."


A kék gurámi az egyik légszívósabb hal, kimondottan kezdők nagytestű hala.


Az akvárium kialakítsa viszont feladat, erős bokros növények a nőstényeknek, felszínre érő növények a hímeknek.

A szűrő berendezés is fontos, hogy jó legyen.


A szárított kaja tápértéke nulla, a jó minőségű lemezes meg drága a gurámiknak hosszú távon, soványak lesznek és gyengék.


Egy fagyasztott tábla 400-500 ft 20-30 kocka van benne, napi 1 kocka 3 guráminak, és 3-4 kisebb testű halnak elég, kis vízben microban 5-6 másodperc, visszahűl és mehet nekik, én csak beöntöm, van aki át öblíti, én nem csináltam soha, artemia(sórák) és krill(hasonlit a garnélára) a menü felváltva, 3 naponta jobb lemezes a vitaminok végett, 7. nap koplaló nap.


Egyenlőre jó amit adsz neki, ezt kapta kb eddig is, a fagyasztott kajára nem árt át állni a későbbiekben.

2014. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Ha 6-7 centis akkor már nagy, 4 centis 1 hónap alatt 6 centi, 1 hónap múlva 8-9, három hónap és 10-11 cm, ha húst kap, ragadozó egyébként.


Havi 1-2 centi a növekedés, de a marmagasságuk is megnő, meg az étvágyuk is.

2014. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ezen ne múljon, veszek neki fagyasztott kajákat is.

Nagyon köszönöm ezt a sok értékes infót!

A boltban a nő ezek szerint nem volt nagy szakértő...

2014. máj. 10. 19:03
 14/30 anonim ***** válasza:

Ja, köszi s dicséretet:) (egyszerű társas akváim vannak, nem vagyok az a növény szaki)


Ha elakadnál a gurámissal ide írj, minden másnap este felnézek, hétvégén kezdek új kérdésekbe, hét közbe csak ilyenekre válaszolok mint a tiéd, vagy a kérdésekhez kapcsolódó üzenetekre.


Éjszakás műszakba melózok, ezzel múlatom az időm.


Most is volt olyan aki 2013.06-kérdéséhez irt, tehát nem most volt.

2014. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :)
2014. máj. 10. 19:12
 16/30 anonim ***** válasza:

Mivel tetszett a régebbi verzió linkelek egy párat, most aktuálisan így néz ki, ez marad az idén, a jobb oldalt cseréltem, a vallisneria kijött.


https://www.youtube.com/watch?v=oMjUiSeUits&feature=youtu.be


[link]


[link]


[link]


Még kell 2-3 hét a növényeknek.

2014. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Hát ez is gyönyörű! Gratulálok hozzá! :)

Mi a neve annak a növénynek, ami elöl van, és kis levelű, bokor szerű? Nagyon megtetszett! Van valami különleges igénye?

2014. máj. 12. 19:05
 18/30 A kérdező kommentje:

Illetve ezeket a köveket boltból szerezted be vagy kintről?

Ha kint találok szépet, van rá mód, hogy biztonságosan betegyem az akiba?

2014. máj. 12. 19:10
 19/30 anonim ***** válasza:

H.M (Hemianthus micranthemoides)


Különleges igénye, van is, nincs is.


Ha normál napfényes, daylight cső van felette akkor inkább bokrosodik, felfelé nő.

Példa a garnélásom és a neonos: [link]


[link]


Ha valami jobb növényes cső van felette akkor terül az aljzaton, a videón ami van annál sylvania grolux a vezércső, 1x25 watt bőven elég, mellé 600 ft-os polylux xl 860 csövek vannak.


Co2 igénye nincs, nélküle is nől szépen, nekem nagy áramlásba van, jól bírja.



Jó erős szűrés kell, hogy ne legyen számottevő ammónia, ha gyengébb a szűrés el lepi az alga, néha bele kell túrni, mondjuk nálam a harcsák farka lóg csak ki belőle néha, tehát ők lazítják rendesen,


Nem kell sokat venni belőle, nekem 2-3 szál növény lett beültetve, 3 hónap alatt nagy bokor lett belőle, már literszám metszettem ki.

2014. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

A köveket tüzépen vettem, nagyon potom pénz, nem látszik de be van öntve fél talicska bazalt:)


Így kevés manado kell.

2014. máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!