Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék gurámi került az akvárimba...

Kék gurámi került az akvárimba, guppik mellé kb 4 órája. A guppik rettenetesen félnek tőle, lehet valami bajuk?

Figyelt kérdés

A guppik a víz tetején úsznak, együtt (4-en)elbújnak egy növény mögé. Szerintem nagyon stresszesek, mit kellene most csinálnom? Kapcsoljam le a világítást? Adjak kaját...?

A többi - rózsalazacok, páncélos harcsák, szívóharcsa teljesen jól megvannak, tartják a tisztes távot, de nem tűnnek stresszesnek, ugyan úgy úszkálnak...


2014. máj. 10. 14:31
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hát nekem 1db fénycső van benne, mert szettet vettem. A tetőn is csak egynek van hely, és ez 15W-s. Ez akkor nem elég neki, ugye?

Gondoltam rá pont ma, hogy le kellene cserélnem egy 24W-ra. De ha cserélek, van olyan cső, ami megfelel az állatoknak is meg a növényeknek is?

2014. máj. 12. 20:10
 22/30 anonim ***** válasza:

15 watt az 15 watt, nem fér be nagyobb, hosszabb, a fedő elektronikája is 15 watthoz van méretezve.


Fényterelőzni, és bővíteni tudsz, ha fényterelőződ akkor megy a teljes 15 watt fénye a víztükör felé, úgy már világosabb de még mindig alkalmatlan növényeknek.


Fényterelőzve 0.27 watt/liter alacsony fényerőd van.


Ezt olvasd át: ( tettem a leírásba egy linket, ott látszik a tükör fólia ) [link]

2014. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor nincs mese, meg kell csinálnom.

Aluszalagot hol keressek, milyen üzletben lehet kapni?

2014. máj. 12. 21:55
 24/30 A kérdező kommentje:

Szerszámos boltban. :)

Köszönök minden segítséget!!

2014. máj. 12. 22:11
 25/30 anonim ***** válasza:

Igen, barkácsboltokba általában van.


Nagyon szívesen.

2014. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Lenne egy új kérdésem....

A halak a 12-ből 3-4 (köztük a gurámi) elkezdtek dörgölőzni pár napja. malachitzölddel kezeltem őket. Az egész akiba öntöttem bele, (van indítóbaktériumom) egy üvegcsével. Benne volt 2 napig, majd 40%vzcsere, és megint egy fél üveg malachitzöld. Az Istennek se akarják abbahagyni a dörgölőzést. Attól féltem, hogy a gurámi felsérti a bőrét.

Sófürdőbe tettem 7-8 percig és öntöttem még bele metilénkéket is a biztonság kedvéért. Aztán visszatettem. Egyébként jó étvágya van, ha kapnak kaját, rögtön ott terem.

Mit tehetnék még az érdekében? Nem hagyja abba azt a dörgölőzést és már kezd aggasztani a helyzet. Különtenni nem tudom, csak befőttesüvegbe most, de abba szerintem 10 perc alatt megdöglene...

Köszönöm a segítségét!

2014. máj. 15. 22:26
 27/30 anonim ***** válasza:

Voltak már többen itt a gy k oldalon akiknél dörgölődztek a halak, nem tudok olyat akinek sikerült volna megoldani, vagy rájönni a kiváltó okra.


Ami tilos, réz alapú gyógyszert az akváriumba tölteni, ez kiöli a baktériumokat, feldúsul az ammónia és megöli a halakat.


Külön kell őket venni és ott kezelni.


(folytatom)

2014. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Lehet a darakór előjele, lehet nem a legjobb a haltáp, nem kizárt a baktériumos fertőzés, de lehet parazitás is.


Egy vödörbe kel különtenni őket, parakill, emelt hőfok, némi só (írja a dózist a flakonon) kell egy 1000 ft-os porlasztó, kompresszor, 100-200 ft tömlő, porlasztó kő, bubizzon a levegő a vödörbe.


Ha bakteriális annak a sera cuccai jók, szintén tilos akváriumba, kiölöd vele a baktériumokat, a baktérium kultúrának is kell idő, legalább 2 hét, addig viszont a halaknak mérgező a víz.

2014. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Értem; most a sera omnipurral próbálkozok.

Tápot is serát kapnak, és fagyasztott szúnyoglárvát is.

2014. máj. 17. 12:41
 30/30 A kérdező kommentje:

Üdv!

Úgy tűnik, hogy már jól vannak. Egy-két napja nem látom őket dörgölőzni, étvágyuk van, jól néznek ki. :)

Köszönöm a tanácsokat!

Azt hiszem, hogy sem a metilénkék sem a malachitzöld nem hatott, sem a sófürdő meg a víz sózása nem segít a dörgölőzéses bajon, csak a Sera Omnipur, a széles spektruma miatt. Én ezt tudom ajánlani mindenkinek, aki hasonló problémával találkozik...

2014. máj. 19. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!