Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot érdemes...

Mekkora akváriumot érdemes elkezdeni? (többi lent. )

Figyelt kérdés

1 hím bettát, almacsigát, meg pár halat (nem tudom még, hogy milyet) akarok tartani.

Valami szép akváriumot akarok összedobni. nővényekkel sziklákkal vasfávalés mohával. mekkora legyen az aksim és milyen szűrőt ajánlasz hozzá? kb. mennyibe kerülne ?


2014. máj. 20. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Egy 54 literes szett.


A Bettát le kell takarni, és annak van teteje.

Nem baj ha gyenge a szűrő, hiszen a nagy sodrás a bettát csak a falhoz csapná, mert ő a nagy "szárnyai" miatt könnyen elsodródik :)

2014. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szettet semmiképp se vegyél, hosszú távon nem jók semmire. Általában alulméretezett a világítás és a szűrés is benne. Ha a bettán kívül szeretnél más halat is akkor inkább érdemesebb 72 literes akváriumot venned.
2014. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is legalább 72l ajánlanám de nem szettben hanem összeválogatva és az, hogy kis szűrő kell az egy jó nagy baromság már elnézést! A szűrők általában szabályozhatók, nem a teljesítmény az elsődleges hanem a TÉRFOGAT! Először szűrőt válassz a pénztárcádnak megfelelően és ahoz igazítsd az akvárium méretét(már ha rám hallgatsz és nem akarsz később szívni)
2014. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam megoldani, hogy kapott egy szettet a betta aminek a világítását feljavítottam (+ 1 cső) tettem bele még egy fan 1 szűrőt, 1 darab fan1 szűrővel adták az 54 literes szettet ami viccnek is rossz.


Az akvát takarni kell, az üveg fedőstől rondább meg nincs, hetente egyszer szép amikor letakarítod ecettel az üveget, persze ha közbe nem törik el amint helyezed vissza a sínekbe.


Tehát bettához műanyag fedős szett a legjobb, nem nagyon lehet mit csinálni. Növényesedni úgysem lehet 28 c.fokban, a többi hal sem szereti.


Ha szép akváriumot akarsz csinálj nyíltat, apró nano halakkal.

Betta az sok kompromisszummal jár, felkapott mert tartható magába, meg szívós hal.

2014. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem szettel, és egyáltalán nem mindegy, milyen a szűrő. 70-80 liter körül tanácsos, mondjuk egy Eheim 2012 szűrővel.
2014. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó, akkor ne szettet vegyél. Mért nem linkeltek neki valamit?
2014. máj. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 50 literes akváriumba van betta és 5 db foltos páncélosharcsa. Vígan elvan az összes hal

Van benne egy anubias illetve valami vizipetrezselyem szerű növény, ami szét lett ültetve egy tőről. Dekorációnak meg egy farönk, üreges belsővel, több "ki- és bejárattal" nem igazi fa, de teljesen élethű.

Van rajta tető is, ami most nyáron okozhat némi fennakadást, mert jobban melegszik a víz, már csak a fénycső miatt is...

De a napokban az is meg lett oldva és a tetőbe vágtunk egy nyílást és arra ment egy pc ventilátor.

Azóta szépen lehűlt a víz, 24 fokra kb.

Szóval annyira sok macerával kompromisszummal azért nem jár egy betta...

2014. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
2014. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:

Bocsi, előző link rossz lett, nem azt akartam.


[link]

2014. máj. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!