Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes nanoba melyik...

25 literes nanoba melyik szűrőt válasszam?

Figyelt kérdés

7 db Boraras brigittae és 8 db RC garnéla (+a kicsik) lakja.

Nemrég vettem egy hialea kínai csodát de 5 méterről is hallani a hangját és úgy rezeg, sőt inkább kalimpál a rotorja hogy lejön az üvegről. Ezt fogom visszavinni és szeretném becserélni.

Az áruk miatt ezekre gondoltam:

1. Eheim Pickup 2006 (ez nem levegőztet tehát szükséges egy kompresszor?)

2. Haqos Jular 300 (ez azért tetszett mert elvben mechanikai, biológiai és kemiai szűrő is egyben)

3. Hydor Pico (nekem eléggé gagyinak tűnik a szűrőszivacsa és ha minden igaz 6,5 wattot fogyaszt!)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 22. 12:33
1 2
 11/19 YourDestiny ***** válasza:

Ha nem tudod non-stop járatni, akkor el se kezd az egészet, felesleges lesz a szűrő, mindnek ugyanolyan hatásfoka lesz: nulla. Feleslegesen építenél külsőt is.


Ha van egy kis helyes érzés benned, az akváriumot is elfelejted.


Egyébként a legolcsóbb megoldás a szivacs. Külsőbe is.

2014. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem rajtam múlik. Nem én alszom ott, de ha sikerülne közel hangtalanra megcsinálni akkor mehetne éjjel nappal.

Miket kellene beletegyek?

Pl:milyen sűrűségű szivacsot, aktívszenet? kerámiagyűrűt?

Mekkora legyen az űrtartalma? 1liter elég? (Ha az akvárium 25 literes)

2014. máj. 25. 13:24
 13/19 YourDestiny ***** válasza:

A hangtalanság jó választás kérdése. Vannak nagyon csendes pumpák, csak kicsit több pénz.


1 liter nem elég, mert annyi csak annak kelleni fog, hogy elhelyezd benne a vízpumpát. Inkább két liter. Az ülepítőbe 16 milli átmérőjű gégecsődarabkákat tennék, felé meg egy csomó TM20 szivacsot és kész.


De a legegyszerűbb megoldás az Atman bioszűrő lenne, de a hangjáról nem sokat tudok. Ha viszont veszel egy Eheim PickUp 2008-at, annak a hangja, mint a légynek.

2014. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 YourDestiny ***** válasza:
De nehogy azt hidd, hogy ezt kihozod 5 ezerből.
2014. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 YourDestiny ***** válasza:
Mármint a DIY külsőt.
2014. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
És mi az ami csendesebbnek számít? Pl ezek a centrifugális vízpumpák csendesebbek mint a hydor vízpumpái?
2014. máj. 25. 15:00
 17/19 YourDestiny ***** válasza:
A Hydort nem igazán ismerem közelről. A centrifugális alatt mit értesz? Áramlásgenerátort? Azt nem tudod külsőhöz alkalmazni, de másféle szűréshez se.
2014. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem a ferplast gyárt ilyet de én sem ismerem.

[link]

2014. máj. 25. 16:24
 19/19 YourDestiny ***** válasza:

Sajnos a Ferplastról sem tudok biztosat nyilatkozni.


Mégegy alternatíva az Eheim PickUp mellé:


[link]

2014. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!