Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Low-Budget akvárium?

Low-Budget akvárium?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elég sok olvasás után szeretnék végre elindítani egy akváriumot. Mint a címben is van nem áldoznék sokat növény táp talajra pl.


Igénytelenebb strapabíróbb növényekkel rendezném be az akváriumot. Mivel tudnám őket mégis életben tartani? Ezek a kapszulák a gyökérhez nyomva mennyire jók? (Nyilván tudom, hogy a táptalajtól nőnek mint a dudva, a kapszula nem biztos hogy ugyanazt a hatást elérheti.)


Milyen aljzatot vegyek? Olvastam, hogy JBL Manado elég jó ilyen célra, de én azt komolyabb növényekhez gondolom/tam.


Lehet e az akváriumot klóros csapvízzel felönteni, növénytelepítéskor (indításkor)?


Ha megveszem a növényeket, kb. mennyi időt bírnak ki betelepítés nélkül? Jól gondolom, hogy akár napokat is?



2014. máj. 23. 19:51
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:

A Manado könnyű talaj, az erős sodrás átrendezheti, ezenkívül páncélosharcsás akváriumba se ajánlom, mert a növényeid kitúrják belőle, amíg meg nem kapaszkodnak a gyökerek.

Alacsony igényű növényeknek szitált sóder is tökéletes talajnak, kb. 1-1,5 mm szemcseméretű. Ez ennél kisebbet és nagyobbat szitáld ki, megvan ingyen.

A Panzi tabletta egy jó termék és nem drága. Kifejezetten gyökérről táplálkozóknak, mint a Cryptocoryne, lehet venni és dobni havi egy tabit.

Az anubiasnak például nem kell semmi, csak árnyék meg jó víz, és legyen nitrát/foszfát.

Elsőnek teljesen mindegy, mivel töltöd fel, a növények nem csínylik meg a klórt.

Az utolsó növényed növényfüggő. Anubias és hasonlóknak egy-két hét meg sem kottyan.

2014. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 YourDestiny ***** válasza:
*Az utolsó kérdésed növényfüggő
2014. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ahhaa, Köszi.

Hát 3-4 hétig úgysem hiszem, hogy kerül bele hal, az csak elég idő lenne, hogy rendesen legyökerezzen.


De akkor nem veszek feltétlen Manadot.

2014. máj. 23. 20:09
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként jó talaj, én csípem, mert könnyű porszívózni. Nekem is van, és pont low-tech növényesben. Sokan szeretik még a Pro-Soilt.
2014. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:

Próbáltam a panzi tabit, mintha ott sem lett volna. Nagy mennyiségben adagolva ér valamit, de úgy meg már nem olcsó.


Én ezt a módszert ajánlom: [link]

Ha az új akváriumnál kivárod a 3 hetet a halak előtt, agyag nélkül is használhatod. A rossmannos táprúd csak 300 Ft, nekem nagyon bevált. Mikroelempótlásra sem rossz és kiváltja a nitrátos folyékony tápokat.


Szerintem egy agyag talajra megéri költeni, de ha nem akarsz gyepet meg ilyesmiket, működik a sóder és a bazalt is. Indításkor akkor használhatsz friss csapvizet, ha nincs baktériumkultúrád. Ilyenkor úgyis a nulláról indul a szűrő, egy nap hátrányba kerül a vízelőkészítős vízzel szemben, de ennyi. A növényeknek nem árt.


A mohák, anubiasok meg hasonlók akár egy hetet is túlélnek egy zárt zacskóban, a hínároknak viszont egy nap is megárt. De a hínárok amúgy sem illenek egy kis költségvetésű akváriumba.

2014. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Érdekes, nálam a Panzi nagyon jól működött anno. Én cryptokhoz vettem, amik rendszeresen stagnáltak, attól viszont kellő fejlődésnek indultak.
2014. máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
Nálam beckett Ctyptoknak és Pogostemonoknak volt kevés, mikroelemhiányos problémáknál.
2014. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom ezt a táprudas agyagos dolgot.
2014. máj. 24. 14:53
 9/14 anonim ***** válasza:
nálam jó a panzi
2014. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na, megcsináltam az akváriumot, a kis táprúd darabkákat benyomkodtam a gyökerekhez agyag nélkül. 3 hét múlva szánom bele az első halakat, előtte egy héttel szedjem ki ezeket a rudacskákat?


Tegnap reggel csináltam meg az akváriumot, délután raktam bele a rudakat, este felé egy nagyon kicsit zavaros lett a víz. Ez lehet a rúdtól? Gondolom az agyag lelassítja a "bomlását", így agyag nélkül meg ez látható is. Talán.

2014. máj. 26. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!