Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik akvárium szett a legjobb?

Melyik akvárium szett a legjobb?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, ha most elsőre szettet szeretnék venni akkor melyik márka ajánlható a leginkább? 54 l-esben gondolkodom.
2014. máj. 28. 11:20
1 2
 11/19 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, és az általad ajánlott szettel már tényleg lehet valamit kezdeni, egy alap felszerelésnek jó.


Persze a szűrő kelleni fog egy kis siporax mini.

2014. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

MCsperX soha nem akváriumot kell választani, ennyi infóból nem lehet semmit sem javasolni.


Egy hasonlattal élve, "szeretnék egy közlekedési eszköznek tárolót"


Na jó de mit szeretnél benne tárolni, kerékpár, motor, autó, kis teher, kamiont?


Előbb azt kell tudni minek kell az üveg, mi lesz benne, utána lehet okosabbat mondani.

Példa egy csigasügeresnek felesleges erős világítás, de jó szűrés kell.

Ha nincs konkrét elképzelés, nem érkezhet jó válasz.

2014. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Pendulum92 ***** válasza:
Látom itt járt egy lepontozó, szívesen felvethet gondolatokat, megtárgyaljuk! :)
2014. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Off:


[link]


Pendulum92 ez neked új?


Akkor adja ki a %-ot ha legalább 2 db értékelés érkezik, volt kérdés amire pár hét múlva ránéztem és a "szivesen" válaszom sem volt hasznos.


Van 1-2 kissességi komplexusos ( biztos otthon nem kapja meg ...) akinek ez jelent kielégülést.


Nekem van külön rajongóm aki minden válaszomat lepontozza:) Lehet már neked is van:D

2014. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is előbb menj el egy-két akvarisztika boltba, lesd meg a halválasztékot, mert ha beleszerelmesedsz az egyikbe, nem biztos hogy neki elég lesz neki az 54 liter.


Ha a lakásodba nem fér el nagyobb, az más kérdés, akkor kb csak guppikat tudsz venni bele, vagy annál kisebb halakat. De pl a neonhalaknak min 80cm széles akvárium kell, így ők nem jöhetnek szóba. Ha hosszútávon egészséges halakra vágysz, egyenként mindegyik faj igényeit végig kell nézni, vagy beírod ide, aztán megmondják a többiek, hogy mekkora akvárium kell hozzá és ahhoz milyen szűrést javasolnak, a halakból mennyi mehet bele, stb.


A világítás növényeknek kell nem a halaknak, de növény kell a halaknak, hogy valamiféle természetes környezetben élhessenek. Szerintem ha a villanyszámlát nem akarod növellni, pár tő anubias, gömbmoha, microsorum, hólyagos vizikehely megmarad gyenge fényviszonyok mellett is és ezekkel így talán még nem lesz algaproblémád. Ha nincs teteje az akváriumnak, és a szűrődőn nincs felszínleszívó, akkor a víz tetejére lehet úszónövényeket is tenni - ezek kicsit fényigényesebbek, de a fénycsőhöz közel megmaradnak. Nem nagy salátákra gondolok, vannak kicsi növények is pl Limnobium laevigatum, ami olyan békatutaj formájú.


Mindegy mit írok én is, valaki csak a lefele kezecskét ismeri. Lehet hogy színvak azt a zöldet nem látja, csak a pirosat.

2014. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pendulum92 ***** válasza:

Hát, ha boldoggá teszi, pontozzon.


Nem engem minősít :)

2014. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 MCsperX ***** válasza:
Joci! Nem kötözködni akarok, de szerintem nem illik ide ez a hasonlat. Szerintem a legelső kérdés az, hogy mennyi helye van az illetőnek, és mennyit tud rákölteni. Hiába keres valaki traktornak tárolót (mert azt szeretne), ha csak a motorbiciklit engedheti meg magának.
2014. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pendulum92 ***** válasza:
Előző: Azt azért tegyük hozzá, aki egy alap felszerelést nem engedhet meg magának, ne ezt a hobbit űzze.
2014. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

MCsperX én mindig is úgy csináltam, hogy előbb mi megy az akvába utána megvettem pár ezer forintért az üveget.


Ha valakik vesz egy szettet mit javasolnak bele? Guppi. Nekem ha fizetnének akkor sem kellene.


Nekem tetszik a gurámi, utána néztem mi kell az akvába, mekkora, milyen szűrés, növényzet, világítás, kaja stb


Nem az akvárium üvegét nézem, nem a világítás armatúrát, fedőt stb


Az akváriumba teremtett világot nézem, nem a technikát.


Ha valaki úgy áll hozzá, hogy "veszek egy szettet" majd teszek bele valamit, azok átlag mind bele buknak, nem lesz kedvük csinálni az egészet.


Sokszor 20-30 literen múlik a boldogság, példa van valakinek egy 50 literes guppis akvája, majd meglát egy 80 literes akvát 2 darab kazuárfejű sügérrel és egyből veri a fejét a falba mert beleszeretett a sügérbe és miért nem olyat vett.


Állatlába elég egy okos telefon ára a kezdésre, aki nem akarja rákölteni, ne kezdje el.

2014. jún. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!