Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok növényválasztásban...

Tudnátok növényválasztásban tanácsot adni? (képek)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem igazán értek a növényválasztáshoz, nálunk a kereskedésben nincs feltüntetve a növények neve, nem is tudják megmondani.

Ami a képen van az mind saját nevelés, nálam szaporodott.


[link]


Az 1-2-3 helyre valami bokros növényt szeretnék ami illik a többihez, nem túl nagyot.

A 4-5 számhoz valami háttér növényt, vallisneria volt sok benne azt kivettem.


A 6-növény az mi lehet? Rengeteg van belőle másik akvában, ebben is hajt mint a bolond, 2 hónapja hoztam 1 cseréppel.


A 7-es növény az jól tudom, hogy tavi tündér hínár?


Az akva vízoszlop magassága 43cm, 0,5 watt/liter a fényem, elől a front üvegtől nem messze sylvania grolux növényes cső van, co2 nincs.


A csövek az akva elején vannak ilyen fényterelőket gyártottam rá: [link]

Oda tekerem a fényt ahova kell, sok a HM-re van irányítva.

Tápozás profito+neptun tápsó.


Köszönöm előre is a tanácsokat, fenti feltételek mellet mit tennétek az 1-2-3-4-5 helyre.


Most kivételesen a netről rendelnék.


2014. jún. 1. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

6-os indiai vízicsillag

7-es cabomba

2014. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szép az akváriumod egyébként nagyon.


Hát ha változtatni akarsz, Hydrocotyle tripartita (japan)-od volt már? Az ilyen bokros. A hm mögé el tudnám képzelni.

[link]


Monsolenium mohát valahova előtérbe árnyékosabb részre, a jobb sarokba talán. [link]


Vallisnerie nana, lehet hogy jó háttérnek, mégsem az a sima vallisneria, de nem biztos h jól mutatna. Nincs igazán sok ötletem.


Esetleg piros növényt valahova? Vagy színt belevinni nem akarsz?

2014. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Köszönöm a dicséretet is.

Nincs igazából elképzelésem, annyit látok, hogy van egy hiány, a Hm után egyből a háttér növény jön.


A kereskedésben van pár akvárium abba bele van dobálva egy csomó növény, néha veszek egyet 500 ft bedobom az akvába ha megmarad meg, ha nem kidobom, a java megmaradt eddig szerencsére, nevet még egyszer sem tudtak mondani sajnos.


Nem lenne rossz színes sem, egyszer volt egy piros növényem, papíron kicsinek vettem, beültettem sükösdi paprikaföldbe egy ételdodóba, lefedtem sóderrel és elárasztotta az akváriumot, nem látszott semmi az akvából úgy nézett ki az egész mintha egy konténer rózsát beledöngöltek volna.


A képen lévő növények akvarisztikai tőzegben vannak, 2 literes collás üveg aljába ültetve, meg aqua plant tabletta, így kicsit visszafogottabb a dolog.


Nem értek a "kompozicióhoz" a traktorokhoz igen:) Minden megoldást meghallgatok.

2014. jún. 1. 17:13
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban az lenne a szempont, hogy 0,5 wlp elég legyen neki, paprikaföldem van x m3, colás üveg is akad, tápozás az csak profitó, meg kevés neptun, és persze ne legyen hatalmas.
2014. jún. 1. 17:19
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:

Nagyon nehéz így random ajánlgatni növényt, nézz netes kínálatból, állítsd össze a listát, és akvakertészen nézz utána az igényeiknek. Amit tudok hirtelen ajánlani az a reinecki mini, szép piros, nálam el van low-techben, és lassan nő.


Amúgy ha erőd engedi, én megemelném hátul az aljzatot. Lehet bármi "ballaszt" anyaggal kitölteni alul, aztán mehet a rá a rendes talaj, ja, és valami támasztófalat is csinálni kell, különben leomlik gyorsan.


Optikailag nyújtja a teret nagyon, és valahogy jobban el lehet rendezni úgy a növényeket is.


[link]


Nem tudom mennyi észrevehető, de én eléggé megelemeltem hátul, így nem takarják egymást a növények, tehát így sokkal dzsungelesebb lehet a kép.


Múlt heti amúgy a kép, a középső HM bokor már szépen feljött, dúsul, a jobb sarok pedig a tüskéshínárral dúsul azóta is.


(Igen, nálam a HM aljzatnövény és stem is :D )

2014. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
A 7-es szerintem valami Ambulia. Színes bokros növénynek a Beckett cryptot ajánlom, illik a fényedhez meg a többihez is.
2014. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az 1 részre a Hydrocotyle tripartita nem lenne rossz, a 2-3 részre meg be tudnák rakni a reinecki minit.


Pendulum92 a neten nem keresgélek semmit, példa pont a reinecki minit co2 és erős fényre javasolják, nálad meg low-techben megmaradt így sanszos, hogy nálam is, a grolux csövet régóta használom az nem téveszt.


Nekem nincs co2 a halak miatt nem szeretnék, növény van mindig egy rakás, halakat viszont nehéz pótolni otthon is háború lenne ha bajuk lenne a co2 véget.


Dombot nem igazán tudok csinálni, a halak rendezik a dekort rendesen, a 10 páncélos harcsa nem téveszt, volt domb pár hete, jó nagy szögben emelkedett hátrafelé az egész, csak legyalulták, az csodálom a HM hogy maradt meg így:)

2014. jún. 1. 21:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem rossz a Beckett crypto sem, tényleg hasonlít az ambuliára, de hasonlít a cabomba tündérhínárra is.
2014. jún. 1. 21:18
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi köze a kérdésemhez, de 3 hónapig élő hullát játszom egy vödör kávé kíséretében, a kedvező időjárás miatt előbb jött a burgonya szezon, szinte minden este 8 körül érek haza, kivétel amikor éjszakás műszakban dolgozom akkor nem megyek haza.


Igy nézett ki: [link]


Most meg ilyen: [link]


Vettem 3 növényt a kereskedésbe: [link]


Beültettem az 1,2,3 helyre.


Ilyenkor szeptemberig csak vizet cserélek, mással nincs időm foglalkozni sajna, 2-3 héttel korábban jött a szezon mint vártam, úgyhogy bedobtam 3 növényt ami éppen volt a kereskedésben.


Beültetve ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=iJEA2cfLPN0


Köszönöm a választ mindenkinek:)

2014. jún. 5. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!