Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég kaptam egy akváriumot,...

Nemrég kaptam egy akváriumot, berendeztem és két nap múlva büdös volt a víze. Mit csináljak ez ellen? /természetesen ment a szűrő/

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 16:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Öcsém csinált az akváriumának sűrű zöld hálóból és fa lécből tetőt, így nem szökhet ki onnan semmi.
2009. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Ilyen hamar egy esetben "bűzösödhet" az aksi, ha a kavicsot ,vagy egyéb dekorációs elemet nem mostad át!Pótold!Halat semmiképpen ne tegyél bele , amíg nem áll be.A szűrőt az aksiból leszívott vízben nyomkodd ki, abban tisztítsd!A csapvízben mosott szűrőben elpusztul a baktérium kultúra!Pár napig járasd maxon a szűrőt, majd ha elszaporodott benne a hasznos baktérium, mehet bele a látható élővilág...Algaevőt ne tegyél bele (egy előttem szóló említette), mert az alga nem alakul ki pár nap alatt...esetleg nagyon durva hiba esetén( erős napfénynek kitett akvárium)...
2009. dec. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom,hogy két nap alatt semmi nem indokolja a vízromlást.Itt vagy tényleg a talaj, vagy eleve a vízzel van probléma.De én is a talaj szennyezettségére, esetleg szerves anyag tartalmára tippelnék.
2010. jan. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Használtál valamilyen vízelőkészítőt az akvárium üzembe helyezésekor?

A szűrőben lévő hasznos baktériumok megjelenésének gyorsítására javasolom a Sera Bio Nitrivec-et.

Amikor már beállt a biológiai egyensúly, és megvetted a halakat, mielőtt belerakod őket az akváriumba, töltsél bele Sera Aquatan-t, ahogy a használati utasításban le van írva.

2010. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!