Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől barnulnak meg a kavicsok...

Mitől barnulnak meg a kavicsok az akvárium aljában?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre, hogy kezdenek elszíneződni.Tehetek ez ellen valamit?
2010. jan. 1. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
takarítsd ki az ürüléktőél is lehet
2010. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Algásodás, ürülék, baktériumok, stb...

Megoldás: algaevő csiga, vízszűrőgép, gyakoribb, alaposabb takarítás, stb...

2010. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vannak algaevő csigáim, hetente csinálok részleges vízcserét/a víz egynegyedét/, ugyanilyen gyakran porszívózom a kavicsokat, és a vízszűrőmet is hetente takarítom.A víz tiszta.És eddig a kavicsok se voltak barnák.Használok metilinkéket is minden takarításkor.
2010. jan. 1. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
A szűrőt a lecserélt, leszívott akváriumvízben nyomkodd ki 3-4szer,2hetente mosd csak ki inkábbb.Gyanitom hogy 4 nap alatt nem ürülékesedik be az egész talaj...Lebontó bktériumod egy gramm sincsen...A metilénkékkem sikeresen kinyírod őket.Metilénkéket csak akkor használj ha betegeka a halaid,vízkezelőt használj minden vízcsere alkalmával...Barna algára gyanakszom: 12-13 órát égjen a lámpa / nap.És heti 1/3ot cserélj le és ne 1/4-et.Nem is értem honnan jött ez az ötlet hogy hetente metilénkékezz...Reménykedj hogy ne gyengitetted tulságosan le a halaidat,különben most hogy leállsz vele elkapnak valami fincsi betegséget és lőttek a halaidnak...
2010. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!A kisállat kereskedő mondta a metilinkéket.Remélem gond nélkül sikerül leállni vele.Még egyszer köszi, sokat segítettél.
2010. jan. 1. 17:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szivessen.Ezért vagyunk itt.Amugy ha van még kérdésed akkor inkább itt írd meg,mert az az eladó egy szót nem ért a halakhoz.Ha lenne kérdésed akár privátban nekem is írhatsz ahogy tudok,segitek.Szia
2010. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehetsz érte valamit:takarízsd ki az aksit,Ja és olvass el egy akvarista könyvet( a halaid érdkében)!
2010. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de az aksit rendszeresen takarítom, a könyveken meg már túl vagyok. Éppen ezért kérdeztem itt.
2010. jan. 4. 17:30
 9/10 anonim válasza:

A mi akváriumunk is algásodik, persze van szűrőnk és alga evő csigánk. Nem tudom miért van, de nekem így is tetszik. Ha nem az üvegen van nem annyira zavaró. Amúgy szaküzletben megkérdezheted, lehet, hogy adnak valami vegyszert is hozzá...

Bár azt nem ajánlom.

2010. máj. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vikuci79 válasza:

Helo!

Köszi a megerősítést, szerintem is a sok napfény lehet az egyik ok. Amióta előbb kel fel a nap és kicsit odébb, ott ahol süti az akváriumot ott barna nekem az üveg és a kő. Még jó h egész nap nem süt be a nap. :) eddig néha sajnáltam de most újabb előny.

Én lehúzom a redőnyt ezután legalább ritkásra amíg ide süt a nap. 1-2 óra lehet. Most cseréltem a vizet.

Sok munka, de én imádom őket. Nekem is kb 35 literes 4 hallal. Arany és fekete arany. Kettőt nemrég vettem, hát lehet a plusz terheltség is számít h előbb csunyult meg a víz, de sztem inkább tényleg a napfény. Kint ausztriában egyébként láttam olyat, hogy valami mágnessel lehet takaritani az üveget ugy, h tele van vízzel. Egyik bigyot bévülre teszed, másikat kivülre és mágneses alapon ha huzogatod, törli bévül az üveg felületét

2018. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!