Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen alga és hogyan...

Ez milyen alga és hogyan lehet ki írtani?

Figyelt kérdés

[link]


Világitás 2x23w és a szűrés 700l/h és 120 literes akvárium


2014. jún. 8. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

ecsetalga, ha szőrös


Sokan nem preferálják, de én vettem happy life algin regulart és rendszeres használat mellett eltűnt. Amúgy nem fogod tudni eltüntetni...

2014. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ecsetalgának tűnik. Én fognám és letépném azt a levelet, aztán egy kis vízcsere és néznék valami úszó növényt a víz tetejére. Az kicsit le is árnyékolja a fényt és felveszi a fölös tápanyagokat is, tehát így lelassítja az ecsetalga szaporodását. Meg beletennék pár zebracsigát, én láttam hogy azok ették az ecsetalgát. Csak nem esznek sokat.
2014. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiirtani legegyszerűbben mechanikus úton lehet, amit előttem írtak, metszés. Algás tárgyak ecetbe, üvegről pengés alga kaparóval van mosogató szivacs dörzsi felével víz alatt ledörgölöd.

Kiirtani növényekkel, növénytápozással, nagy szűrőfelülettel, megfelelő vízcserével lehet, példa a képen a hólyagos vízi kehely tökéletes erre.


Alga irtó az belepiszkál a biológiába, jó alga ellen, rossz a halaknak, növényeknek.


Alga az azért van mert ammónia, vagy nitrát felesleg van így végül is hasznos mert a halkat mérgeznék a nitrogén vegyületek.


Vegyszeres úton kiirtani főleg kényesebb halaknál tilos! Az irtás ammónia többletet okoz, ami a halaknál mérgezést okozhat, esetleg a mérgezés után másodbetegségek jelentkezhetnek.

2014. jún. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Ecset. Helyre kell rakni a vizet (szűrést). Ha minden jó és semmi se kedvez neki, eltűnik. Viszont a hólyagos vízikehelyt nagyon szereti, arról nem lesz egyszerű leszoktatni.
2014. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is szokott lenni alga a vizikehely levelein, vagyis inkább csak ott máshol nem, kimetszem és ennyi.

Gyakorlatilag ha kap káliumot meg esetleg gyökeréhez valami tápot a vizikehely akkor kiirthatatlan növény, havonta duplázza a levéltömegét, folyamatosan ritkítani kell még a legnagyobb akváriumokban is.


Ha passzol minden akkor szép élénk színűek a levelek, alga nem marad meg mellette az akváriumban, ha épp lenne akkor a leveleit szereti az alga és ki lehet metszeni.


A valisneria, tündérhínár, tüskés hínár sem rúg mellette labdába ha valaki az algáknak ellenfelet szeretne, ha jól van tartva akkor egy tápanyag porszívó.


Ez pár hónap 3 képrészletben: [link]


Havonta rendszeresen ritkítom.


A kérdezőnél egyértelmű a képről, hogy több minden nincs rendben, segíteni csak annak lehet aki válaszol és igényli a segítséget.


A világítás jó, a többi kérdéses.

2014. jún. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!