Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet gömb akváriumba tartani...

Lehet gömb akváriumba tartani a Sziámi harcos halat? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Ha nem akkor miért nem?Ha igen akkor kb hány literesbe él sokáig?
2010. jan. 3. 12:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
az én sziámim is gömb akváriumban van... eredetileg a társasban volt, 2 nap után kikészült idegileg, nagyon szarul nézett ki, kivettük, átraktuk a gömbbe, ott van 2 éve.. nem nagyon panaszkodik. a társasba fél, bebújik a szűrő meg a fűtő közé, és el se mozdul. amugy vörös szúnyoglárva a kedvence, tetramenü lemezes tápot is szereti. volt egy másik sziámim, amit grátiszba kaptunk ez helyett, mert azt hittük elpusztul, nah ö a társasba volt, már nem él több mint 3 hónapja. szóval szerintem ha meleg van a lakásba, akkor remekül elvan fütés nélkül, szűrő nem is kell, én azt olvastam pocsolyába lakik :D még annyi, hogy amelyik a társasba volt, fele akkora uszonyai voltak, mint amelyik a gömbbe van.
2010. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Salx Narval ***** válasza:
A kérdésed első részére: Ne vegyél, göb alakú akváriumot,mert torzít, a hal körbe -körbe úszik,nehéz elhelyezni a fűtést és a szűrőt,nehéz gondozni a növényeket.Ha minden felszerelést beleteszel és még növényeket is ültetsz,kevés benne az úszótér,ha nem, akkor viszont a hal nem érzi jól magát benne.A kérdés második részére: Minimum 30-40 literes,fedett akvárium, dús növényzet,( vízen úszó növény is ajánlott) szűrő és vízmelegítő, továbbá gyökerek, bújók és lehetőleg sötét hátfal.Hetente 20-30%-os vízcsere.Egy kis csapat rajhal mehet mellé, hogy színesebb legyen az akvárium, esetleg páncélos harcsák, hogy felegyék a talajról a maradék kaját.Én 50liter alatt nem tartanék bettát.SN.
2010. jan. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nem fognak beledögleni a halak nekem is van egy 30 literes gömbakváriumom és nagyon szépen berendeztem egy sziámi harcoshalnak sok növény faágak stb....

Később habfészket is rakott :D

2012. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!