Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen magasság volna jó?

Milyen magasság volna jó?

Figyelt kérdés
Vettem egy t5 2x24 wattos lámpát. Sajnos nagyon alacsony tartólábakkal. Nagyon algásit nem tudom milyen magas lábakat csináltassak,hogy megfelelő legyen. Az akvárium 80x40x40-es
2014. jún. 20. 18:20
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
128 literhez ez a lámpa egyáltalán nem erős, a közepes fényerősséget sem éri el. Mondhatni az alap, ami kell. Valahol máshol van elég komoly hiba, valószínűleg a szűrésben, tartásban vagy népesítésben. Még sügéres, növénymentes akváriumhoz is ideális fényerő lenne.
2014. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a fényerőt sokallom. Lemértem a lámpa távolságát a viz szintjétől mindössze 9cm.

A viz felszinén zöld algapöttyöket látni közelről, az akvárium viz viszont nem zöld. Ezért gondoltam, hogy esetleg tul közelről kapja fényt.Ezért is irtam, hátha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata és megosztaná velem.

2014. jún. 20. 19:16
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Nincs közel. Nekem annyi sincs. Víz felszínén? Nem az üvegen akart lenni?
2014. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A viz felszinen a szürő keltette levegő buborékoknak van zöld szine, de látni zöld nagyon apró alga foszlányokat is

a felszinen, de csak nagyon közelről nézve.

2014. jún. 20. 21:36
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Na, akkor én itt most átengedem a szót valakinek, mert ilyet még nem igazán láttam.
2014. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A közepét takard ki egy papírlappal, vagy pausz papírral, az így eloszlatja a fényt ahol túl erős.
2014. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!