Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakjak az...

Milyen halakat rakjak az akváriumomba? Kb 100-120 liter. Vitorlást meg ilyen guppi féléket nem szeretnék. Láttam viszont Tokhalat (? ) de azt mondták a boltba hogy inkább tavakba szokták vinni.

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 15:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy valami harcsaszerűséget szeretnék.
2014. jún. 22. 15:27
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Kéne még egy nulla a 120 liter mögé, akkor talán tarthatnád. Vitorlásnak is kicsi lenne a hely. Harcsából páncélosoknak jó például, mondjuk esetleg üvegharcsának.
2014. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen?

Vitorlást láttam már 60 literesben is...

2014. jún. 22. 15:55
 4/6 A kérdező kommentje:

Kezdő vagyok ebben a dologban ezért kérdezek.

:-)

Még nincs semmi az akváriumban....

2014. jún. 22. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
hát kezdésnek mérd le az akvárium magasságát szélességét és hosszát, aztán szorozd össze és oszd el 1000el, na annyi literes az aksid :D , ezek után kezdőknek való halakkal érdemes kezdeni, na meg egy csomót utána olvasni, mert ez nem csak annyi hogy beb4szol pár halat egy vízzel teli üvegbe és eteted őket, én a helyedben vennék 5-6 páncélosharcsát /egy fajtát/ ,egy algaevő halat /ancit mert az elvan a normál eleségen is de sok algaevő csak növényi táplálákot fogyaszt amit nehéz lehet előállítani vagy spéci igényeik vannak és drágák/ és még valami csapathalat, abból olyan 8-10 darabot, és kb ennyi fér bele, csapathalból a zebradánió, szumátrai díszmárna, neonhal,és egyéb kistestű lazacokat mondanék, ezeket viszonylag könnyű tartani egy teljesen kezdő számára is :) , aztán évek multán majd cserélgeted ugyis, csak arra figyelj hogy a kevesebb néha több, sokan elkövetik azt a hibát hogy mindenből vesznek 1-2 egyedet, pedig a csapathalakat bizony csapatban kell tartani, és vedd figyelembe hogy az állatkereskedésben nem kifejlett halak vannak, van olyan hal amit 5 cm esként árulnak de megnő másfél kilósra, szóval elöbb olvass mindennek utána neten és könyvekben, és ugy válassz , és egy akvárium nem a halaktól lesz szép hanem a berendezéstől, a növényektől ágaktól szikláktól ,viszont a giccses kalózhajók koponyák meg undorítóak :D, próbálj meg minél természetszerűbbet létrehozni, de ha az érdekesebb külsejű halak tetszenek olyanokat is tudok mutatni csak írj priviben és küldj képet az akváriumodról mert érdekelne :), segítek ahogy tudok, kb 6-7 éve űzöm ezt a hobbit és tenyésztettem is már egy pár halat :)
2014. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Látni egy dolog, meg normális körülmények között tartani egy másik. Ha vállalod a felelősséget egy állatért, a minimumot biztosítani kell. Nézz szét diszhal.info-n például, ott megtalálod, mit miben lehet tartani, vagy látogass el az akvaguru.hu-ra olvasgatni, ott minden szükséges infót megtalálsz.
2014. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!