Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha gömbakváriumban csak...

Ha gömbakváriumban csak növényeket tartok, kell valamilyen berendezés?

Figyelt kérdés

Vagy csak algairtó?

(Egyébként gömbakváriumban garnélát sem ajánlott tartani? )


2014. jún. 30. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem csak azért nem, mert a szűrést nem tudod megcsinálni benne. Ha meg algaírtót öntesz be attól szerintem megdöglenek a garnélák. Nem kell bele berendezés ha vázaként funkcionál.
2014. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:

Algairtó csak végszükséglet esetén kell, nem általános használatra.


Kell talaj, esetleg alá táptalaj(virágföld is tökéletes lehet), sok növény, gyorsan növők.



Mivel a garnélák nem igazán úsznak, elvileg nem gáz a gömb, bár még sosem tartottam őket, csak szögletesben.



A lényeg, hogy ha a növények jól érzik magukat, nem kell szűrő, ilyen kicsiben vízforgató sem igazán.


A növények felveszik nagyon gyorsan az ammóniát.


Én azt mondom, először mondjuk csak 1-2 csigát rakj bele, az esetleges baklövéseidet ők jobban bírják.



De nagyon óvatosan telepítsd, ha több az ammóniatermelés, mint a megkötés, akkor bedurrana vized, és egy pocsolyává változik.

2014. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, és napi kevés vízcsere sem árt, mert baromi kevés a vízmennyiség.
2014. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Az íróasztalomon egy gömbakvárium mohákkal. Eredetileg ideiglenes tárolóedény akart lenni, de már jó ideje nem tudtam hová tenni a mohákat ezért maradt. Felette van egy fénycsöves asztali lámpa, talaj nincs, hetente cserélem a vizet és a nagy akváriumból töltöm újra tápanyagokban gazdag lével. Természetes fény nélkül viszonylag algamentes maradt, nap végére bubizik. De állatok nincsenek is benne néhány apró eltüntethetetlen csigát leszámítva, így érdemleges ammóniatermelés sincs.


A garnéláknak önmagában nincs bajuk a gömb formával, mivel nincs oldalvonaluk amit összezavarhatna. Viszont a gömbakvárium egyéb tulajdonságai túl problémássá teszik. Eleve az új állatvédelmi törvény óta nem nagyon árulnak elég nagy(10liter+) gömbakváriumot. A pár literes küblik nem alkalmasak garnélázni. A garnélákhoz kell valami vízmozgás, amit egy gömbben nehéz megoldani. Ezekhez a néhai 10-20 literes gömbszettekhez légpumpával hajtott talajszűrő járt, az már alkalmas volt garnélázni. Azonban így is gond, hogy 10X annyiba kerültek, mint ugyanez szögletesben.

2014. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Akkor egyelőre marad a növényes megoldás.

2014. jún. 30. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!