Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha már megvan az akvárium meg...

Ha már megvan az akvárium meg a világítás, ami 0,54 W/l és az aljzat, akkor még mi kell a növényeknek, hogy szépen fejlödjenek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Co2 ami elég drága, meg vannak ilyen folyékonyszappan szerű tápok amikből kb 1 db 5ezer ft és kell vagy 3-4 különböző :D

kb ennyi

2014. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Micro+macro táp. Jól szűrt lágy víz. co2 felesleges.
2014. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem van folyékony CO2-m meg sera flore plus tápom.Mi a többi táp neve?
2014. júl. 2. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:

0,54 wpl átlag már külső szűrőt igényel, az akváriumban első lépésben ammónia keletkezik, ha közepes fényerő van az már hajlamos algásítani ha lassú az ammónia átalakulása nitráttá. Az algák előjönnek az ammóniára.

Tehát első a jó szűrés, hogy a növényeknek legyen nitrogén, az algáknak kevés ammónia legyen.


Nitrogén mellé kell kálium+micro elemek, a mikro elemekből kevés kell.


Növénytáp, sokan az easy life profitot preferálják, én is használom, tökéletes kálium és micro elem pótlásra.


Nitrogén, ha van elég hal, akkor szükségtelen adagolni.

Foszfor, ha nem co2 rendszerrel tuningolt erős világítású az akva akkor szintén felesleges adagolni.


Gyökérzet, én az olcsó aqua plant tablettát veszem, 100ft/10 darab, tőzeges, a talajba nyomkodom a gyökerekhez.


Ahol kevés hal van oda keverek a profitóhoz neptun növénytápsót, tartalmaz nitrátot.


"A kérdező kommentje:

Nekem van folyékony CO2-m meg sera flore plus tápom.Mi a többi táp neve?"


Nincs neve, van egy akváriumod amibe van egy adott növény mennyiség, hozzá társul egy hal állomány, plusz a gerinctelenek.

Van 10 akvárium, mind a 10 más tápozást igényel.

Példa sok hal, sok növény, akkor több kálium+micro elemes táp kell valószínű mint a gyári dózis, menet közben is változhat a tápozás.

Kevés hal, sok növény, oda már kell nitrogént tartalmazó táp is.

A folyékony co2 az egy vegyület, szénforrás, én már nem adagolom jó ideje, nem láttam különösebb változást, nélküle is nő minden szépen.


Lényegében a tápozást minden akváriumnál ki kell sakkozni.


Példa ismerősömnek 100 literes apró halas akvában sok növénnyel a G.A macro napi 1ml,(nitrát tartalmú) hozzá profito napi 1,5 ml bevált, co2 nélkül, 0.5 wpl.

2014. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nincs neve azt úgy értettem, hogy nem a táp neve a lényeg.


Macro+micro elemek kellenek, akváriumonként változó, hogy melyikből menyi, lehet több tápot kell kombinálni.

2014. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
98 l-es az akvárium és a szürés AQUAEL fan 2 és AQUAEL fan 1,a kettö együtt.
2014. júl. 4. 09:47
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha veszek easy life profitot és aqua plant tablettát+napi 4 ml co2 úgy jó volna?Sok a hal és a növény is.
2014. júl. 4. 09:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha sok hal van akkor a két aquael szűrő lehet kevés lesz, a két szűrő együtt talán 6 deci szűrőfelületet ad, felváltva takarítsd őket, ne egyszerre, lehet több hét eltérés is.


Sok hal mellé nem kell nitrátot adagolni, megfelel a profito folyékony tápnak, ha vannak talajba ültetett növényeid akkor mehet a gyökerüktől 2-3 cm távolságba a talajba tabletta.


Folyékony co2 nincs, a carbo szén forrás, egy tisztítószerből kivont polimer, csodát nem kell tőle várni, tehát nem széndioxid, co2 a légkörből oldódik bele a vízbe, erősebb világításnál a légköri co2 kevés ezért palackról oldják a vízbe.

2014. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!