Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék aranyhalakat,...

Szeretnék aranyhalakat, mekkora felelőséggel járnak?

Figyelt kérdés
Dolgozom, így lehet, hogy kevesebb idő jut rájuk. Hogy igénylik, hogy kell őket, mennyi időközönknt etetni pl? Mikor kell vizet cserélni? vagy azt nem kell,hanem be kell szerezni valami vízforgatót? Tud nekem valaki segíteni,hogy elmondja mivel,hogyan jár ez?Köszönöm
2010. jan. 9. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos lesz kimerítőbb válasz is, de néhány szóban.

Elég néhány naponta etetni. Egyéb foglalkozást nem igényel, ha megfelelő gépészet tartozik az akváriumhoz.

Víztisztító, levegőztető, és víz melegítő.

És innentől bonyolult a kérdés. Minél nagyobb az akvárium, és minél profibb tisztító berendezés van, annál ritkábban kell takarítani. Amíg egy kisebb akváriumot 3 hetente, addig egy nagyot, akár elég félévente, évente takarítani.

2010. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az akvárium beindításához kell idő. Viszont ha egyszer már összeállítottad, és egy nagy akvárium, nem fog sok időt elvenni tőled a gondozása! :)
2010. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már bocs,de akkora baromságot rég hallottam mint amit az előző írt...Egyrészt nem kell fűrés,hidegvizi halról beszélünk ugyan is...Mártészt kis akváriumot(10l-est is hetente kell 30%ot vizet cserélni,továbbá a nagyban is hetente kell cseréli,pl egy 100literesben...) Tehát heti 30%vízcsere.heti 6nap etetés.Ez 1perc amíg beszórod a cuccot... a vízcsere kb 10perc hetente.Minimum,Alsóhangon a legkisebb akvárium 100(azaz Száz) literes ami aranyhalnak kell.Tudom,van aki gömb akiban tartja,és már 2hete jól elvan,és másnak meg egy hónapig is élt benne,DE nagy akvárium kell neki.A vízcsere szűrő levegőztető mellett is kel.Pontosabban az elektronika alap hogy kell...Sokat ezsnek sokat üritenek.Hamar nagy dzsuva lesz,tehát aljzatporszívózás kell,hetente,ezzel együtt a víz 30%át már le is szívtad.Az elektronika:

Szűrő,levegőztetés,világírás.Ezen tul kell talaj,kell a hal,kaja,akvárium,és egy két hidegvizi vastag növény.az egész egy oylan 40-50e ft lesz.és ez a 100literrel számolva.És ebben sem mehet csak 3-5 hal...Hamar,nagyra nőnek...Én nem aranyhalat tartanék a helyedben,hanem guppy-t,egy viszonylag kis akváriumben(40-50L)De ha nagyobbat megteheted hogy veszel akkro nagyobbat.De ez az eset talán drágább...Más talaj kell,több növény,több hal,és kajábol sem aranyhal táp hanm ilyen olyan kaja kell...Minden esetre ha már megan az aki,meg minden,nem sok ráforditást igényel.Pénzben kifejezve.Amugy,1 dologra világitanék rá.Azt mondod nincs sok időd.nem tudsz rá idő forditani.Akkor minek akvárium?Az akvárium azért van hogy le ülj elé és elnézegetsd órákon át,nem azért hogy bosszut okozzon h a kevés idődet is elveszi a vízcsere,lecseréled azt mész TV-zni.Ere időt kell forditani,és ha nincs időd,pont a lényegét veszíti el a dolog.A lényege h pihentet hogy nézed.de nem lesz időd nézni sem...A legstrapabíróbb hal amugy a guppy.Szia

2010. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Az időt úgy értem,hogy 3 napot folyamatosan dolgozok, 3 napot pedig itthon vagyok, a párom pedig kamionozik, szóval péntek,szombat vasárnap van itthon. Azaz, hogy a 3 napban míg dolgozok, nagy gondozást igényel-e, de ezek szerint nem igazán. Ennyi időm mindig van, vagyis nem kell pl naponta 3x etetni. Ezért kérdeztem, az utolsónak pedig nagyon köszönöm, rengeteget segített azzal,hogy ilyen részletesen leírta. Köszönöm.
2010. jan. 9. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:

14:09-es: kösz a lekezelő stílust, írta a kérdező, kevés ideje jut rá, én úgy értettem, hogy amikor összeállítja az akváriumot, feltölti vízzel, kimossa az aljzatot, betelepíti növényekkel, stb. az elvesz sok időt, majd fél napot.


Kis akváriumnál kevesebb időt vesz el, de többször kell kitakarítani, a nagyra elég egyszer sok időt fordítani, és már csak pár órát kell vele foglalkozni havonta.

2010. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jan. 10. 13:05
 7/7 anonim válasza:
Nekem fátyolfarkú aranyhalaim vannak. Nem tudom a kérdező milyet szeretne de az biztos, hogy tilos őket túletetni mert nagyon érzékenyek rá.Hidegvízi halak de ne legyen túl hideg a íz, olyan szobahőmérsékletű jó lesz. Azt tudni kell hogy gömbölyű formájuk miatt ők kapják el leggyakrabban az úszóhólyag betegséget, nekem elhiheted az egyik halamnak is az van.Sokan azt hiszik könnyű őket tartani de ez nem feltétlen igaz.
2010. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!