Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akvárium indítása,...

45 literes akvárium indítása, technika kiválasztása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 45 literes akváriumot 10 amandalazacccal és 5 otocinclussal. Szűrésnek eheim 20008at gondoltam, talajnak 10 liter JBL manadot, fűtőnek valami 50W-os automata fűtőt, világításnak pedig egy ilyet:

[link]


Ez így egy jó elgondolás? Alacsonyabb igényű növények (anubias, cryptoryne, mohák) tudnak ilyen körülmények között szépek maradni és fejlődni, szükséges őket tápozni? Ha nem, akkor világításnak tudtok valami hasonló árkategóriájú lámpát (akár ledeset) mondani?



2014. júl. 21. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jó elgondolás. Nem nagyon kell ezeket tápozni. A crypto gyökeréhez havonta kell nyomni egy táptablettát és kész.

[link]

2014. júl. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen világítás jobb lenne(és olcsóbb):


[link]


Ez már közepes fény lenne kb., több minden megmaradna alatta.

Az eheim 2010 jobb lenne(nagyobb szivacs miatt), az áramlást meg úgyis lehet szabályozni. Tápozni nem feltétlenül kell, anélkül is megvannak a növények, csak a táppal (szerintem) gyorsabban nőnek, szebbek. De ha csak carbo-t adagolsz(folyékony CO2)neptun liqui carbo 250ml, kb. 1600Ft, napi 1ml-t kell adagolni 45 literes akvárium esetén.

2014. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

2. válaszoló, az a lámpa amit linkeltél szimpatikus nekem, de nincs valami olyasmi, hogy a nem kifejezetten akvarisztikai célra kifejlesztett led lámpák alkalmatlanok ilyen célra? Csak olvastam valahol. És egy ilyet hogyan lehet felerősíteni az akváriumra? Esztétikusan fog kinézni? Ezek közül nem lehet hogy valamelyik még jó lehet egy közepes fényhez?:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 21. 12:48
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, szerintem az ilyen led-ek eléggé felejtősek, eddig még nem hallottam róluk túl jókat(már mint amiket linkeltél). De ezt is meg lehet szépen csinálni, vagyis be lehet építeni a tetőbe, nem nagy dolog.
2014. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, nagy része alkalmatlan, de amit én linkeltem az jó, mert minden paramétere megegyezik az akváriumnál használt világításéval. Direkt olyat kerestem(meg ha esetleg ilyet veszel figyelj, hogy 6500K-s legyen, ez felel meg a napfénynek).
2014. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2014. júl. 21. 14:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezek a led reflektorok nem rég jöttek be, eddig egy 520 lumen fényerejű osram 3x3 watt led modul 10.000 ft körül mozgott plusz tápellátás.


Jók voltak eddig is a ledek, növényes akváriumoknál sokan használják, de a power led ára horror, kifejezetten a fanatikus gazdagabb akvaristák kiváltsága.


Ami miatt mindenki hurrog példa ez: [link]


320 lumen az kb 6 wattosnak számít t8 fénycsőben számolva, talán egy 10 literes akvát tud világítani.


Az a led reflektor aminek a linkje feljebb van teljesen jó, fényereje 30watt t8 dalight csőnek felel meg, az ára pedig vicc.

2014. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És a fentebb linkelt led-reflektort hogyan tudom hozzárögzíteni az akváriumhoz? Tetőt nem szeretnék, valamilyen csíptetős megoldás tudtok? Ezzel kicsit gondban vagyok.
2014. júl. 21. 19:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, megpróbálok fotózni egyet, van a munkahelyemen ilyen reflektor, látszani fog a felfogatása.
2014. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Annak nagyon örülnék:)
2014. júl. 21. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!