Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akvárium indítása,...

45 literes akvárium indítása, technika kiválasztása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 45 literes akváriumot 10 amandalazacccal és 5 otocinclussal. Szűrésnek eheim 20008at gondoltam, talajnak 10 liter JBL manadot, fűtőnek valami 50W-os automata fűtőt, világításnak pedig egy ilyet:

[link]


Ez így egy jó elgondolás? Alacsonyabb igényű növények (anubias, cryptoryne, mohák) tudnak ilyen körülmények között szépek maradni és fejlődni, szükséges őket tápozni? Ha nem, akkor világításnak tudtok valami hasonló árkategóriájú lámpát (akár ledeset) mondani?



2014. júl. 21. 00:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem fotózok, van a neten kép: [link]


Van két csavar ami az oldalán van abból kell kiindulni.


Most munkahelyen vagyok, reggel keveredek haza, van otthon 5 rétegű vízvezeték csövem, könnyen hajlítható, 3 pec alatt meghajlítom, lefotózom, 200ft ennek a csőnek métere, bármelyik szaküzletben beszerezhető.


Otthon egész nap traktoron vagyok valamikor majd linkelem a képet, nekem is kell ilyen tartó, ugyanilyen lámpát akarok venni.

2014. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja ezeket a csöveket kézzel lehet hajlítani, vasfűrésszel vágató.
2014. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Hirtelen ez jutott eszembe, kézzel hajlítható, ahogy a második képen van megtart egy nehéz lámpát már 1 darab cső is, festeni is lehet.


Vagy marad hegesztő, lapos vas, szög vas stb


Nem egyszerű rögzíteni az biztos.

2014. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Esetleg egy balkonládába beépíteni? Vagy hosszába félbevágtok egy 200-s PVC csövet, és abba belerakni, a PVC-t meg le lehet festeni kívülről feketére, és még szép is lesz.
2014. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a képeket és az ötleteket!

Ez elég nagy projektnek tűnik, még alaposan átgondolom hogy nekivágjak e ennek a fűrészelős vashajtogatós procedúrának, vagy vegyek egy picivel magasabb árkategóriájú de kész és megbízható akváriumlámpát. Még el kell döntenem, de köszönöm a segítséget, ment a zöldkéz mindenkinek! :)

2014. júl. 23. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!