Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta hal mellé milyen halat...

Betta hal mellé milyen halat lehet tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
8 literes gömbakváriumom van és csak 1 betta hal van benne,mivel elég színes gondolom hím. Tudom, hogy agresszív halak és másik hím bettát nem viselne el, de pl egy guppi vagy aranyhallal el lenne ? Szeretnék mellé egy halat mert keveslem ezt az egyet. :)
2014. aug. 1. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Inkább teremts normális körülményeket a bettádnak, ne új halon gondolkozz. A gömbakvárium állatkínzás, a törvény is tiltja. Gondolom szűrőd sincs. Vegyél neki egy 30 literes akváriumot szűrővel, fűtővel és élő növényekkel.
2014. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi de nem ez volt a kérdésem. Van 30 literes akváriumom és van szűrőm meg melegítőtől kezdve minden sz*r. Csak kíváncsi voltam, hogy a bettához milyen halat lehet rakni. Amúgy sem állatkínzás a gömbakvárium mert 1 másodperces a memoriájuk szóval nem is emlékeznek, hogy körbe-körbe úszkálnak. Meg állatkereskedésben mondták, hogy nyugodtan lehet gömbakváriumot venni.... Ahány ember annyi vélemény. Meg ezt az oldalt úgy hívják, hogy gyakori kérdések ahova kérdéseket lehet kiírni és nem arra vagyok kiváncsi h kiosztasz... szóval légyszíves valaki válaszoljon a kérdésemre.
2014. aug. 1. 20:19
 3/8 anonim válasza:
Ha van normális méretü akváriumod (50L mert az alat nem igazán érdemes tartani) akkor pár guppi meg néhány törpe szívó harcsa vagy más apró testű nem csapthal jöhet szóba
2014. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Válaszoltam a kérdésedre. Ennek a halnak sem elég a gömbakvárium. A boltostól meg ne kérdezz, mert ELADNI akar, nem azt, hogy jó helye legyen a haladnak+ a többség nem ért hozzá.

Az 1 másodperces dolog marhaság, csak a köztudatban terjedt el, régen bebizonyították hogy nem igaz. A halnak azért kínzás a gömbakvárium, mert megzavarodik benne, a gömbforma miatt saját magát érzékeli, mert róla verődnek vissza a hullámok. Meg persze a szűrő hiánya. A hal ammóniában úszkál ami erősen mérgező. Ezt vízcserével nem lehet pótolni, mert pár óránként kéne vizet cserélni ehhez.

2014. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne higgy a tévhitdnek, inkább ajándékozd el a halad, ha nem vagy képes biztosítani, amire szüksége van te állatkínzó barom.
2014. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MCsperX ***** válasza:
Nálam 80 literesben van zebradániókkal meg két kis ormányos márnával, jelentősebb konfliktus nélkül (néha az ételen összezördülnek, főleg mert a márnák elég szemtelenek, de sérülés még nem volt belőle). Valószínűleg ha kisebb lenne az akvárium, akkor mindegy, hogy milyen hallal lenne együtt, megtámadná. Szerintem.
2014. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 liter elég a bettának, mondjuk szar élete lesz és csak a te önzőséged miatt de ne számíts arra hogy évekig melletted lesz :D , mellé meg ne rakj semmit
2014. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja és nem egy másodperces, ezt hol olvastad? :D am nem értem hogy minek neked hal, és az ilyen embereknek egyáltalán? mert ugye csak azért mert szép, hát arra kiraksz egy képet a falra és szép, kész nincs vele gond, de ha már állatot tartasz akkor minél kedvezőbb feltételeket kéne teremteni , bár ezt lehet csak nagykorúként fogod megérteni mert olyan 15 év alattira tippellek így az írásodból ,tudatlanságodból ítélve :D
2014. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!