Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy jávai mohából nem jó a mohafal!?

Figyelt kérdés
nekem csak olyanom van és szertnék csinálni ilyen valat de láttam sok helyen írják hogy abból nem jó csinálni mégis miért nem? szrintem ez a módszer tök jól beválhat nem?? http://www.youtube.com/watch?v=jQIv-ZE25ss és az szeritetek baj ha egyáltalán megcsinálomm hogy nem az egész mögé lesz?? haanem csak egy sarokba? vagy ugy nem néz ki hülyén?
2014. aug. 1. 22:50
 1/3 anonim válasza:
Nekem olyan halobol van megcsinalva amiben a kivi van es egy ido utan a szalak kijonnek es a szuronel kotnek ki. Nem tudom ez a halo hibaja vagy a javai moha nem tud megtelepedni.
2014. aug. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem 2 lap közé tettem, csak 1 lap rabic hálóra varrtam rá damillal. Gömbmohát is kiegyenesítettem és azt is rávarrtam egy másik lapra. Jó lett mindegyik. A ömbmoha persze vissza akar alakulni gömbbé, tehát kis dombok lettek rajta. A jávai meg nőt felfelé, néha le kellett vágni. De a jávai töve be tud barnulni ha nem kap elég fényt, a gömbmoha viszont nem barnul be sehogy.
2014. aug. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
58%
Meg lehet csinálni, de problémás és nem is túl szép más mohákkal összehasonlítva. A jávai egyszerűen rosszul tapad és mivel elágazások nélkül tör előre, rengeteg időbe és rendszeres nyírásba kerül mire úgy-ahogy fed. Ha elrontod, kötözheted újra az egészet. Ezzel szemben mondjuk egy weeping moss szinte magától működik. Sűrű karácsonyfákat növeszt és nagyon erősen tapad, így hamar fed és stabilan rögzül. Azt sem árt elfelejteni, hogy sok akvarista egyszerűen jávai mohának nevez minden vízimohát, így a jávai moha falak jelentős részének köze nincs a jávaihoz.
2014. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!