Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni a betták...

Mit kell tudni a betták gondozásáról? Mire kell odafigyelni? Mi az, amit mindenképpen vegyek neki?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első halam és szertném jól tartani. Minden tanácsnak nagyon örülnék. A neten csomót olvasgattam már, de személyes vélemények és tapasztalatok jól jönnének. Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!
2010. jan. 14. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Először is nagyon fontos!! Vegyél egy akváriumot, és rakj bele vízet mert anélkül nem húzza sokáig.
2010. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? De kár, én azt hittem, hogy majd szaladgál a szobában és alhatunk együtt!
2010. jan. 14. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:

A sziámi harcoshalra gondolsz?

Olyanom még nem volt, mert az az összes halamat kinyírná szerintem :)

2010. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szeretik a meleg vizet, sziámi harcoshalat szeretnél? mármint úgy értem, hogy hím bettát? nem szükséges levegőztető, de arra vigyázz, hogy a szobában meleg legyen, mert labirintkopoltyús, a levegőből veszi az oxigént, és ha hidegebb van a szobában jóval, mint a vize, könnyen megfázik... amúgy tele van az oldal harcos halas kérdésekkel... kicsit olvasgass sztem.
2010. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
békés kis halakkal remekül lehet együtt tartani, csak két hímet nem, mert védi a területét, és valóban széttépik egymást...
2010. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy az állatkereskedésben azt tartják a legkisebb akváriumba, és általában egyedül van, vagy pedig elszeparálva a többitől :)
2010. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elolvasgattam az összes vele kapcsolatos eddigi kérdést :)

Köszönöm a válaszokat. Még jöhetnek.

Egyébként igen, hím sziámi harcoshalat szeretnék (=betta). Egyedül tartanám. Esetleg egy olyan algaevő halat tehetek mellé? Nem tudom, hogy mi a neve, de általában fekete vagy fehér és rácuppan az akvárium falára.

2010. jan. 14. 15:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány literes akváriumban szeretnéd tartani,de nem hiszem h nagyba,ha jót akarsz neki akkor MINIMUM 20 literes aksit vegyél,szűrő,lámpa,növények 2-3mm szemcsenagyságu talaj,fűtés(25-26 fokra a vizet) A levegőztetés menjen,mert a szűrőben a lebontőbaktériumok nagyon oxigénigényesek.Amugy ha tényleg jót akarsz neki akk min 50literes akvárium,Az anci(algaevő)-t meg nem ajánlanám,mert abba a gondolom kici akváriumba hamar egnő,és k9inövi azt...15cm re simán megnő.Én is csak egyet mertem venni 112literbe...De vannak kis algaevők is:Törpe szívóharcsa,és lepényalgaevő.szia
2010. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2010. jan. 14. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagy társas akiban volt két lány, de olyan bénák voltak, valamiért megdeglettek:(

Aztán egy gyönyörű hím is volt egy 20 literesben egyedül.


[link]

[link]


Naponta lecseréltem 1 liter vizet, szűrő-levegőztető (utóbbi nem volt bekapcsolva, mert a betta labirintkopoltyús, és úgyis a fölmegy levegőért) fűtó nagyon fontos 26-28 fokon a legszebbek. Élénk színük van, és sokkal mozgékonyabbak. Lehetőleg élő eleség.

Minden nap tettem neki egy tükröt, és arra feszített, azt hitte másik hal. Persze ez csak kb. napi 1órát volt előtte, ugyanis ettől nagyobbra nőnek az uszonyai.

Gyönyörűszép fajta, sok örömöt hozzá:)

2010. jan. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!