Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a rákommal?

Mi történt a rákommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ma találtuk az utcán hajnalban ezt a rákot. ahogy elnéztem amerikai vörösrák.

tanakodtunk hogy mi legyen vele. mondom haza viszem és beletszem az akváriumba. mivel vízben él..

Haza hoztam benne is volt a vízben járkált úszkált is kicsit. most este ránéztem és azt vettem észre hogy felvan fordulva. a hátán feküdt és nem mozgott, kivettem a hálóval és elkezdett mozogni. most mit csináljak? nem való neki víz. pedig raktam egy fát is bele amin feltud menni levegőt venni. de van az akváriumba levegőztető is.

Linkelek egy képet.

[link]



#Rák. garnéla
2014. aug. 15. 21:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Elnézést véletlenül más linket szúrtam be.

[link]

2014. aug. 15. 21:36
 2/12 anonim ***** válasza:

A vize oxigéndús volt?

Élőhely:Észak-Amerikai,az USA déli része valamint Mexikó egyes részein is megtalálható.

Helyigény:50 liter.

Táplálék:Mindenevő,szinte bármit megeszik.

Testhossz:18-20 cm.

Viselkedés:Rendkívül agresszív és összeférhetetlen .

Dekoráció:Sok búvóhely,barlangok,gyökerek,gömbmohák.

Megjegyzés:Egy igencsak elterjedt rákfaj.Beszerzése az utóbbi időben egyre gyakoribbá vált,különböző neveken árulják,mint például tűzrák,Mexikói vörösrák.Homárszerű alakja miatt kedvelt,viszont elég agresszív fajta,nem nagyon érdemes társítani,mert a többi rákot azonnal megtámadja,de még a saját fajtársai is gyakran áldozatául esnek,ezért legjobb egyfajos módon tartani,külön az ő igényeiknek kialakított akváriumba.Dekoráláskor mindent alaposan rögzítsünk,ne telepítsünk leveles növényeket,de azért van mivel zöldíteni az akváriumot:a jávai gömbmoha,minden rákhoz hasonlóan e faj is szeret benne turkálni,tolni maga előtt az aljzaton.Gyakran összekeverik a narancs törperákkal,de ez a faj jóval kisebb,mint vörös rokona,és nem is annyira agresszív,az ilyen tévedések elkerülése miatt inkább 10 cm fölötti példányokat vásároljunk,hogy nehogy otthon derüljön ki a tévedés.Erős szűrést igényel,szereti a tiszta,oxigén-dús vizet.

2014. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak vedlett volna...
2014. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen van levegőztető a szűrőbe vezetve és az porlasztj a levegőt.
2014. aug. 15. 21:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Énis arra gondoltam. de visszaraktam és most megint mászkál. nem szeretném ha meghalna.
2014. aug. 15. 21:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem vedlik. mert megáll mintha meghalt volna és elkezd rángatózni. aztán abba hagyja.
2014. aug. 15. 21:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Szűrőt is mindenképpen vegyél.
2014. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj, nem olvastam a kommentedet, visszavonom a tanácsomat.
2014. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
van benne szűrő, powerhead 10*10*15 szivaccsal. 100l aksi
2014. aug. 15. 22:26
 10/12 A kérdező kommentje:
100 Literes
2014. aug. 15. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!