Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rendezzem be a gömb...

Hogy rendezzem be a gömb akváriumomat?

Figyelt kérdés
találtam itthon egy gömbakváriumot (4,5) literes és arra vagyok kíváncsi hogy hogy rendezzem be mit rakjak az aljára milyen növények legyenek benne(mű vagy élő) kell-e bele ilyen spéci kütyük (szűrő)és kb mennyibe kerül?továbbá milyen halat ajánlotok bele.
2010. jan. 14. 17:50
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Kövek,ágak,bromélia, moha.Akváriumként, csak vízinövények,kövek, gyökerek,esetleg csiga.
2010. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vegyél ebbe a gömb alakú edénybe színes kavicsokat, aztán vegyél valami dekorációt. Hogy mi legyen benne ezeken, és a vízen kívül? Nagyon szép műhalakat lehet kapni, nem is olyan drágák, nem kell nekik normális akvárium, spéci kütyük sem, és még megetetni se kell őket.
2010. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a gömbaki állatkínzás. Menj be egy kör alakú szobába, és sétálj egész nap körbe-körbe. Utána ugyanezt egy rendes szobában faltól-falig. Utóbbinál nem fogsz becsavarodni...

Nekem is azért van akváiumom, mert egy sziámi harcoshalat tartok, de az egy téglalap alakú 20 literes fűtóvel, szűróvel, világítással, növényekkel.

Oké, hogy a betta nem egy igényes fajta, de azért a minimum neki is jár...

2010. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Doruss ***** válasza:
Ahogy többen is írták, sokkal jobb, ha inkább raksz bele vmi talajt, beleültetsz egy növényt (szárazföldi is lehet, akk nem kell víz), kidíszíted és jó lesz asztalidísznek, ha meg mindenképpen akarsz vmi vizi cuccot, akk tarts algát meg két-három csigát, azok megeszik az algát és ennyi.
2010. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szentem se kéne halat rakni bele, mert nem jó a gömb,de ha nagyon akaros, akkor vizínövényekkel,és 3 mm es kavicsal hal nélkül is lenne valamilyen.szőlőágal (kifőzve),és esetleg kagylóhéjat,(ha olyan növények vannak.Az egyik ismerősömnek is gömb van, és kékgurámi van benne, de neked nem ajánlom. Sok sikert!
2010. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem aranyhal volt benne, sajnos nem tudtam, hogy ez állatkínzás... 2 évig élt. :(
2010. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!