Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halfaj lenne a legjobb...

Milyen halfaj lenne a legjobb választás a lent leírt körülmények között?

Figyelt kérdés
40 literes aksim van, sok élő növény és néhány búvóhely+világos az aljzat. Szűrés jelenleg szivacsszűrő, pixie rena légpumpáról megy, sajna azt nem tudom, hogy mennyi a teljesítménye, mert úgy "örököltem", de elég erőteljesen fodrozza a felszínt, és a lentebbi szinteken is bőven van sodrás. Napközben kap természetes fényt (nem tűző nap, északi ablak közelében van) + néhány órára egy asztali fénycsöves lámpából készített világítás üzemel. (sárgás színű a fénye). Meleg időben olyan 23-25 fok körüli a vízhőmérséklet, éjszakára 1-2 fokkal csökken. Most az esős napokon, mikor nincs olyan meleg nappal 22, éjszaka 21 fokos, de rövidesen beszerzek egy fűtőt, mert télen kelleni fog. Remélem nem hagytam ki túl sok fontos dolgot. Szóval a kérdés: Milyen halfajok jöhetnek szóba adott körülmények között (totál kezdőként)? (És mielőtt kedvenc google barátunkkal jönne valaki, több mint egy hónapja bújom a könyveket+ a netet, van is néhány elképzelésem, de megerősítésre van szükségem+ a fajleírásoknál határértékek vannak, amik oldalanként és könyvenként is sokszor eltérőek) Előre is köszi a válaszokat!

2014. aug. 21. 22:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
4-5 hím endler guppy+ rc garnála. Strapabíró kis jószágok.
2014. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Platypus ***** válasza:

Nagyon kemény vízbe az endler guppi a legjobb választás. A kémhatást megnézheted vöröskáposztalével. A víz lúgosságát a változó keménységnek köszönheti, így ha nagyon lúgos lesz, akkor gyanítható hogy nagyon kemény is.


[link]

2014. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet! Amúgy úgy tudom, hogy a változó keménységet okozó ionokat ki lehet forralni és akkor az összkeménység is csökken. Ez igaz?
2014. aug. 22. 11:53
 14/14 Platypus ***** válasza:
Elméletben igaz, a gyakorlatban nem csapódnak ki teljesen. Valamennyivel csökken a forralástól a változó, és mivel beletartozik az összkeménységbe, az is. Viszont ha nátriumvegyületek is vannak a vízben, akkor bőven lúgos marad.
2014. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!