Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora az az akvárium, ami...

Mekkora az az akvárium, ami már "öntisztítódik"?

Figyelt kérdés

A hatalmas akváriumoknak is szokták cseréli a vizét? Mekkora az, ami fenn tudja tartani magát egy szűrővel és tisztogató halakkal/csigákkal, ill. a halak etetésén kívül nem kell vele mást csinálni? Az 1500 literes (2m*1,5m*0,5m) már ilyen?


Bocs, hogy kicsit hülyén fogalmaztam, remélem értitek...

Előre is köszi a válaszokat!


2010. jan. 15. 20:07
 1/7 Plaga ***** válasza:
0%
Miért? Az óceánban cserélik? xD
2010. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LN09 ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ritkábban kell tisztítani :) Nekünk volt sok méretben a kicsitől a nagyig, olyan 120 L már azért bírja, hogy évente 1x2 tisztítsd csak.


1500L? Te szeretnél akkorát? Igazából minél nagyobb annál ritkábban kell cserélni a vizet, de évente 1-2x msuzáj mindenhol. Az kevés ha van benne tapadóhal.

2010. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
olyan nincs hogy öntisztuló teljes mértékben. És ha úgy nézzük minden akvárium lehet egy fokig öntisztuló. Nekem két akváriumom van: 15 literes és egy 43 literes. Évi kétszer szoktam őket tisztítani mert egyszerűen nincs többre szükség. Beállt a víz. Így szokták mondani.
2010. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem 350 literes akváriumom van, 150x50x50 a hátsó részén üveggel leválasztva 150x40x10-es rész, és feltöltve nagyon apró szemű 0.2-0.4 kvarchomokkal. A víztisztítás két részből áll. Az igazi szűrést az ezen a rétegen átfolyó víz végzi, + van egy nagy teljesítményű belső szűrő, aminek semmi más feladata nincs, mint a vízben lebegő dolgokat összeszedni. Másfél éve csak az elpárolgott vizet kell pótolni ozmo vízzel 10ft/l ahol én veszem, és nem kell túl telepíteni bár felnőtt benne már 100db xifó a többi mellet becserélésig, a víz kristálytiszta, a halak nem döglenek. A belső szűrőt negyed évente ha kimosom, a kvarchomokhoz még nem nyúltam.
2010. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dejó, köszönöm a válaszokat! És az elpusztult halacskákat hogyan lehet kihalászni egy nagy beépített akviból?
2010. jan. 16. 13:38
 6/7 LN09 ***** válasza:

Közhely lesz a válaszom, de nem a méret a lényeg. :)


Láttam már 4 literes akváriumot is, ami "élt"!

Egy a lényeg: a megfelelő szűrés! Ne hidd el, amit a gyártók a szűrőkre írnak, hogy ennyi, meg annyi literes akváriumhoz valók. Egy 100 literes akváriumhoz minimum 1000, de inkább 1500 liter/órás vízforgató képességű szűrő kell, tehát az akvárium ürtartalmának 10-15x-ösét tudnia kell óránként megforgatnia a szűrőnek (kisebb aksiknál 20-25x-ös is lehet). Túlszűrt akvárium nincs!!! Tehát minnél nagyobb a szorzó, annál jobb.


Nagyobb aksiknál, mint az 1500 literes, nem olcsó mulatság életben tartani bármit is. Tévhit, hogy minnél nagyobb az akvárium, annál könnyebb vele.

Akváriumot "takarítani" pedig sohasem lenne szabad!!! Azzal megölöd a hasznos baktériumokat, és több kárt teszel, mint hasznot. A szűrő töltetet (legyen az szivacs, vagy bármi) csak és kizárólag az akváriumból kivett vízben tisztítsd, soha ne tiszta csapvíz alatt. Hetente ajánlott a 30-40%-os vízcsere.

Amióta így csinálom én is, semmi gondom nincs az akimmal, pedig csak 54 literes. A növények nőnek, mint a bolondgomba (persze hetente kapnak tápszert), a nehezen tartható halak sem pusztulnak nálam (pedig régen nálam ez természetes volt :)), a víz kristálytiszta, és "jó illatú".

Kezdésnek 200 literesnél nem ajánlok nagyobbat, nem ám 1500 literest. És ne tengeri akváriumban gondolkozz semmiképp, az a legprofibbaknak is kemény feladat.


Ha etetésen kívül nincs hetente fél órád az említett feladatok elvégzésére, akkor felejtsd el. "Öntisztítós" akvárium nincs!!!


Ha kérdésed van, szívesen segítek...

2010. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Egyenlőre egy picivel kezdtem.

2010. márc. 15. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!