Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik ezek a rejtélyes haláleset...

Mik ezek a rejtélyes halálesetek az akváriumomban!?

Figyelt kérdés
Már nagyon nagyon elegem van és szomorú is hogy a halaimat teljesen méreteikhez megfelelően és jó körülmények között tartom mégis elhullanak szépen sorba :/ mégis miért van ez!?!? először leírom a tartási körülményeket majd azt hogy hogyan halnak meg, Na szóval van egy kis 45 literes akváriumom és ebben vannak guppik. Nem volt bennee sok sohasem ugyanis régen egy előző akváriumomnál elköbvettem azta hibát hogy túl sok halat tartottam és megfogadtam hogy ez egy teljesen új és szép akvárium lesz egészséges hal létszámmal a legtöbb ami benne volt az 7 fiu guppi (most éppen csak 3 felnőtt fi van és egy pár bébi)az is csak pár hétig volt meg kb egy hét hetente megdöglik egy. Claro600-as szűrővel aminek jónak kell lennie ennyi leterhez max-ra van állítva hetente persze csinálom a részleges vízcseréket természetess aljzat van nekik nem színezett tehát ez is megfelel (zúzottt bazalt) több mint 7 féle növény ez is egy plusz tehát szerintem ez igazán jó otthon lenne nekik mégis valami bajuk van. ja és az eteetés többféle száraztáppal és 2-3 naponta pedig fagyasztott többféle szunyoglárvát kapnak amit szerenek nagyon. Tehát az elhullásuk úgy van hogy kívülről semi de tényleg semmi nem látszik rajtuk ugyanolyanok mint egy egészségess hal 1 kivétellel! a hasuk..... ne mindnek mondom egy pár hetente egynél jelentkezik hogy elkezdenek lesoványodni a hasuk beesik és ha látom hogy egyik kezd fogyni akkor már tudom hogy egy hete sincs hátra. utolsó napokban annyira beesik a hasuk hogy a kopoltyúfedője eláll a testétől vagyis nem az áll el hanem a hasa van teljesen beesve ezért olyan mintha elállna vagy mitha éheztetném őket :( ilyenkor azt szoktam cinálni hogy amikor etetek benyúlok hálóvan megfogom azt a halat amelyik éppen látom hogy fogy benntvan a hálóba és úgy tartom hogy kb. a háló fele benntlók a vízbe ebben van a hal és őneki külön adok több kaját adok neki mert a többi erősebb halak elkapkodják előle csak nagyon keveset tud enni igy ezt szoktam hogy ehessen igy pár nappal ált. tovább él és eleinte még uszkál de pár nappal később már csak egy helyben lebeg és nem csinál semmit ezt csiálja kb. még két maax 3 napig és vége :// ilyenkorra a többiek belecsípnek az uszólyába mert látják hogy gyengül és meghal nem tudom egyszerűen miért?! ez fertőző lehet!? mertmár több is hal meg így és ha az akkor a kicsiket sürgősen átteszem egy másikba mert őket féltem a legjobban az anyukájuk igy így halt meg pár nappal ezelőt bár rajta nem láttam soványodást nyilván a nagy hasa miatt tehát ez más téma most az egyszer vol lány halan kétszer szült itt ebből van kb. 11 egy centis-se kishalak amelyik már nagyobb kiengettem a többi közé teljes másuk az annyuknak és 7 pici va kint ebbl mind lány ami meglepő hogy ilyen sok a lány a többit nem tudom még nagyon kicsik nem lesznek itt egyet megtartok a legszebben a többi megy az állatkereskedésbe tehát nem lesz tele terhes nőstényekkel nyugi :) na szóval ha tudja valaki hogy mi a bajuk azt segísen mert olyan szomorú ez hogy egy hétig kell néznem amíg szépe lassan meghalnak (kicsik még nem haltak meg így) és őket féltem a legjobban segítsetek pls!!!! mi lehet a bajuk!!??? azthiszem nem hagytam ki semmit ha írtok minden nap nézem a válaszokta csak segítsen valaki mert ezt már nem bírom így tovább hogy én mindent megtettem és mégis döglenek :'(
2014. aug. 24. 20:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi nagyon sok lett a leírás de ezt muszály volt mind leírnom!
2014. aug. 24. 20:28
 2/9 anonim ***** válasza:
fu hát ez érdekes hogy nem esznek, hát most látatlanban annyit mondanék hogy a guppyknak adj növényi táplálékot is pl forrázott salátalevél főtt borsó haja nélkül meg ilyesmik :) a másik hogy a vörös szúnyoglárvát kerüld mert az okozhat egyes halaknál hasi problémákat a kampó miatt, na meg a guppyknak lehet túl nagy, vegyél nekik artémiát fagyasztottan és fordítva etess 3-4 naponta szárazzal és a többi napon pedig fagyasztottal/persze felolvasztva/ és zöldséggel felváltva :) ennyit a gasztronómiáról :) a szűrő szivacsát mindig akváriumvízben kell mostni /lehet tudtad de leírom :) mert a klór megöli a hasznos bacikat :) / nincs a halaidon valami élősködő esetleg? fehér pettyes valami? vagy féregszerű?
2014. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
haltuberkulózis?
2014. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen haltuberkulózis.
2014. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:O Te jó égg!!!!!!!!!Hát ez nemigaz! nem tutam hogy ez ilyen súlyos... írták több oldalon hogy meg kell ölni őket meg kidobni minden növényt :ooooo és előről kezdeni az egészet.... hát én ezt nem fogom ezt az egész hercerurcát előről kezdeni az biztos egy amit tehetek hogy most is van egy olya hal akin nem nagyon csak egy picit látszik rajt máris külön teszem de megölni nem fogom mégis hogyan? én nem vagyok ilyenre képes...... hát most le vagyok döbbenve de nagyon.. ez az egész akkor nem az én hibámból keletkezett ugye? valahol írták hogy a fagyasztott kajába lehet valami és attól ez okozhatta? mert ha igen most vágom a kukába az egészet.
2014. aug. 25. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
az akvarisztika alapszabálya a türelem :D ne cselekedj elhamarkodottan , lehet van rá gyógymód nem igazn értek a betegségekhez, nálam nem szokott lenni, de szerintem nem te voltál béna :) amúgy kinyírni max úgy tudnád hogy jees vízbe rakod... de nem tippet adok csak mondom :) hát olvass utána google be beírod és tádám :D aztán legalább ennyivel okosabb lettél. azért sajnálom a halaid de lehet már így vetted őket, sőt
2014. aug. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Van gyógymód haltuberkolózisra, épp csak macerás és drága, mert állatorvostól kell venned rá antibiotikumot. Több vényköteles szerre is szükség van és jó hosszú ideig tart a kezelés. A legtöbben nem vállalják ezt a macerát pár száz forintos díszhalakért. De ha neked megérnek ennyit, akkor csak találnod kell egy halakhoz is értő állatorvost. Baska Ferenc a legismertebb aki halakkal foglalkozik, de biztos vannak még páran az országban. [link]
2014. aug. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:

Na, én egy sorstárs vagyok. Már legalább egy éve diagnosztizáltam a tbc-t, én boncolással, sajnos előtte el kellett pusztítanom, jeges víz a leghumánusabb... Volt 8 dánióm és 6 vörös karcsú márnám, 2 törpegurámim, most maradt 3 dánió és 2 márna(bár ők ikráztak csak úgy és van 3 kicsi :D )


Úgy terjed az akváriumban, hogy a beteg elhullott hal tetem.ből esznek az egészségesek, így bekerül a szervezetükbe a baktérium.


Én is filóztam kezelésen de végül nem csináltam semmit. Szerintem mindegyik hal beteg, csak ők valamiért eddig jobban bírták, lehet náluk kicsit stagnál a dolog, de így is legalább 3 havonta egy ha elpusztul még. Ahogy te, én is mindent jól csinálok, de ezzel a tapasztalatommal együtt sem tudok mit kezdeni.

Így kicsit üresnek hat az akvárium, mert ugye addig nem veszek új halat, nem ítélem halálra az életét egynek sem.



Tehát ha neked sincs szived elpusztítani az összeset, akkor várd meg amíg mindegyik elmegy... valószínűleg már mind fertőzött, a halak szeretnek az elhullott társukból táplálkozni... De más ne nyúljon az akváriumba, mert elvileg embert is fertőzhet, persze nálunk enyhébbek a tünetek. Én vállaltam a felelősséget, más amúgy sem nyúlkál az akváriumomban.


Ha mind elpusztult, egy alapos talajporszívózás kell, hogy minden halbomladékot eltávolíts, aztán pár hét és mehetnek újak.


Amúgy nálam is egy hím guppi terjesztette el a tbc-t, szerintem ugyanabból a tenyészetből származott a tied is, mert a legtöbb hal importált.

2014. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ja igen, a listából kihagytam a 3 guppit, akik az elsők voltak, de akkor még nem gyanítottam a tbc-t.
2014. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!