Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bélgyulladásból alakulhat ki...

MCsperX kérdése:

Bélgyulladásból alakulhat ki hasvízkór?

Figyelt kérdés
Azt hiszem túletettem a bettát. Csak fagyasztott eledelt kapott, artemia és fehér szúnyoglárva. Azt vettem észre, hogy nagyon beevett, és nem ment le a pocakja. Elkezdett bújkálni, nem evett. 3 nap múlva külön vettem. Így vettem észre, hogy nincs széklete. 2 napja kifehéredett a sötétbarna teste és felborzolódtak a pikkelyei.bactopur direkttel próbálkoztam, de ma reggelre elpusztult. A többi halon nem látok tünetet.

2014. szept. 4. 17:09
 1/2 Platypus ***** válasza:
Valószínűbb hogy eleve a hasvízkór volt a baj, a túletetés csak a ráadás.
2014. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyhetes nyaralás után, mikor hazajöttünk, még semmi baja nem volt, viszont annyira éhesek voltak a halak (mert így egy hétig koplaltak), hogy a szokásos fél kocka artémia helyett egy egész kockát bedobtam nekik, meg még néhány Sera rákkarikát a csigaevő csigáknak, de azokat is a halak ették meg végül. Etetés előtt a betta hasa nem volt nagy, utána viszont eléggé felduzzadt a sok kajától, mert hihetetlenül falánkat evett ő is, meg a többi hal is. Másnap megint kaptak egy fél kockával, ami most már tudom, hogy nagy hiba volt. Iszonyúan bezabált a betta már előző nap is, erre ráevett, majd kipukkadt a hasa. (egyértelműen a sok ételtől volt nagy a hasa). Utána lett egyre letargikusabb, és a hasa sem ment le.

Azóta eltelt másfél hónap, egy halam se lett beteg azóta. Úgy tűnik a zebradániók jobban bírják a túletetést. Lett még egy betta is a haláleset után, ő is jól van, ahogy elnézem. Szóval emiatt eléggé biztos vagyok most már benne, hogy a túletetéssel függött össze, hogy végül hasvízkóros lett a betta.

2014. okt. 17. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!