Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kellene még vennem valamit?

Krisz2 kérdése:

Kellene még vennem valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy akváriumom amiben nincs ilyen szűrő ami a vizet átpumpálja mindenféle cuccon(gondolom mindenki kitalálta hogy nem értek hozzá :) ) csak egy nagy darab szivacs meg egy légpompa ami a szivacsba fújja a levegőt. Szóval a kérdésem az hogy kellene vegyek valamit még az akváriumba vagy így ellesznek. Kb 2 éve vannak halaim ezzel a "konfigurációval" és mivel tegnap halt meg az utolsó érdekelne hogy az újak mellé vegyek-e még valamit

2013. okt. 20. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Mekkora akvárium?

Szivacsszűrőt én max. nanoba vagy betta mellé tennék.

2013. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
70 literes, de ezt nekem így adta egy ismerősöm aki halakkal foglakozik hogy így jó lesz csak gondoltam utána kérdezek
2013. okt. 20. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nem jó.

Vegyél amit linkelek.

[link]

[link] 74 w

Nem tudom milyen világításod van, ez vagy egy hasonló cucc a minimum, de már lehetne külső szűrő is. Mondjuk, hogy hatékonyságra egy szivacsszűrő egy labda, külső szűrő meg a Föld. A belső szűrő nagyjából a kettő között van, de az megfelel.

Nem hiszem, hogy kéne foglalkoznod az akvarisztikával, én is három éve próbálkozom és önerőből elég sokmindent megtanultam. Nem akarom elvenni a kedved, csak ez fura. Növények is kellenének. Milyen halaid voltak? Hány darab?

2013. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok foglalkozni akvarisztikával csak szeretnék egy akváriumot a szobámba, fűtőm van miért linkeltél fűtőt mikor a szűrökről beszéltünk, mondjuk belegondolva lehet a kérdésem nem volt elég világos.
2013. okt. 20. 17:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja bocs most látom hogy két link.....
2013. okt. 20. 18:00
 6/9 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz vele foglalkozni akkor ajánlom, hogy fektess bele és csináld meg tökéletesre, hogy ne kelljen vele bajlódnod, javaslatom a következő: az [link] vegyél egy Tetratec ex700-ast és soha többet nem lesz bajod a vized tisztaságával, kb félévente kéne azt kicsit kitisztítanod és ennyi (feltéve, ha nem etetsz túl)
2013. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kénytelen leszel foglalkozni vele, mert amúgy csak egy roncshalmazod lesz, ha az alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, és sok kudarc fog érni.


Ez a szivacsszűrős felállás mondjuk 35 literbe, 3 db hím guppihoz elég, szóval kell egy motoros szűrő.

2013. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz foglalkozni akvarisztikával inkább ne is vegyél halakat bele add el vagy add vissza ismerősödnek mondjuk ha azt mondta ez így jó akkor ő se ért sokat hozzá...
2013. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

De ha halakat tartasz díszítési célból, akkor is kell foglalkozni a halak jólétével, hogy ne dögöljenek meg. Ehhez alapvető ismeretekkel tisztában kell lenned, és így már foglalkozol az akvarisztikával. Szóval olyan nincs, hogy halakat tartasz, de nem érdekel az akvarisztika.


Ez olyan mintha bármilyen állatot tartasz, tudnod kell, hogy mit eszik, meg mekkora hely kell neki, hogyan tudod jobbá tenni az életét, stb.

2013. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!