Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öreg neonhalaim (2db) hasvízkó...

Öreg neonhalaim (2db) hasvízkórosok lettek szinte a semmitől. Tehetek e értük valamit?

Figyelt kérdés
több mint négy évesek és eléggé harcedzettek. A többi halnak semmi baja.
2014. szept. 9. 23:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A párom aranyhalai közül az egyik ugyanígy megbetegedett.. Sera Bactopur antibiotikumot vettünk neki akvarisztikai szaküzletben.. Kezeltük az egész akváriumot (van egy másik hal is), illetve kivettük intenzív kezelésre külön edénybe.. De sajnos nem élte túl. De állítólag, ha korai stádiumban észrevesszük a betegséget, menthetők.

Annyit mindenképp érne, hogy fertőtlenítené az egész akváriumot, a többi halnak nem lesz úgy később sem baja.

2014. szept. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyógyszeres kezelés eddig nekem se vált be. Hiába költöttem anno több ezer forintot a párszázas halra nem sikerült meggyógyulnia. Az egész akváriumot fertőtleníteni fogom a mai nap.
2014. szept. 10. 08:02
 3/17 anonim ***** válasza:

A Sera bactopur direct egy kicsit erősebb szer, valaki ezt írta itt régebben. Azt mondta hogy az jobb. Én nem próbáltam.


Egyszer volt nekem is hasvízkór 10 éve, vagy több és szintén bactopurt használtam, mint ti, és 10-ből 2 hal élte túl. Az maradt csak életben amelyiknek még nem volt nagy a hasa, aminek még nem telt meg a hasa vízzel.

2014. szept. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Platypus ***** válasza:
A sima bactopur teljesen hatástalan hasvízkór ellen. Xantacridin a hatóanyaga, egysejtűek elleni szer(ne kérdezzétek miért bacto a neve). A hasvízkór viszont baktériumos betegség, a bactopur direct hatásos. Hátránya hogy ledarálja a biológiai szűrést is így csúnyán rontja a vízminőséget. A hasvízkór fő oka pedig a halak legyengülése, így elég nehéz megoldani a bajt üzemelő akváriumban. A helyedben semmiképpen sem kezelném az egész akváriumot, legfeljebb a betegeket karanténban. És így sincs sok esély a sikerre. Ha 4 éve vannak nálad a halak, lehetnek vagy 5 évesek, ez már komoly kor egy neonhalnál.
2014. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok.. A Bactopur Directre gondoltam, csak elfelejtettem a nevét. Köszi a felvilágosítást. :)
2014. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Lehet hogy nagyon egyszerűnek tűnik, de én tennék sót is a vízbe, elvégre jelen van a kórokozó ami akár a többit is megfertőzheti. A só meg elpusztítja, féken tartja a szaporodását, illetve az édesvízi halaknak is jót tesz mert segíti a testük vízháztartását rendben tartani. 10 literenként egy teáskanál az ajánlott.
2014. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A sót illetve dezinfektet kipróbálom ma. A többi halon semmi jele a betegségnek. Azon is gondolkoztam, hogy gyorsan végzek a beteg halakkal mert ez így csak szenvedés nekik. A leírások alapján már úgyse tudok rajtuk segíteni (még megpróbálom). Az érdekes az, hogy vasárnap semmi bajuk nem volt.
2014. szept. 10. 11:55
 8/17 Platypus ***** válasza:
Hasvízkóros halnál kifejezetten tiltják a konyhasót. A pontos okot nem tudom, de minden erre kitérő forrás szerint ilyenkor a keserűsó a jó megoldás.
2014. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz bármit de csak akváriumon kívül ahogy Platypus írta, különben az akvárium egészét és az egészséges halakat sodrod veszélybe.


4 év plusz a kereskedés ideje nem kevés idő, lehet jobb lenne belenyugodni, hogy ennyi adatott a halaknak.


Lehet ha használtál volna konyhasót nem érnek meg ilyen tisztes kort, minek ha eddig nem használtad, öreg halaknál már kisebb változás is probléma.


Só egy jól működő akváriumba felesleges, van aki használja, de a cserevízhez kell tenni nem az akváriumba, folyamatosan kell a halakat hozzá szoktatni, plusz az akváriumok valós víztömegét kevesen ismerik, mérték le, amihez kellene adni a sót.

Plusz van több növény ami rosszul viseli a sót, némelyik hal sem reagál rá a legjobban.

2014. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
különben a neonhalak elég jól bírják :D bár nálam nem nagyon halnak a halak de volt neonom ami több mint 4 évig élt, ez nem tudom lehetséges e de idén betegedett meg és pusztult el , szerintem olyan 5-6 éves lehetett de már a citromlazacokhoz csatlakozott mert a többiek kihullottak melőle :(
2014. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!