Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki segítsen! Mitől pusztul...

Valaki segítsen! Mitől pusztultak el a neonhalaim?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem 3 neonhalat és 2 mollit. Van egy 30l-es akváriumom, új vízmelegítővel, vízszűrős levegőztetővel, mindent úgy csináltam ahogy a hölgy mondta az állatkereskedésben, de ma elpusztult mindhárom neonhal. A mollik pedig a levegőzető alá mennek, ők élnek, de nem tudom miért mennek oda, miért nem úszkálnak?

Semmi vegyszert nem használok az akváriumtisztításhoz.

Légyszi segítsetek! Nagyon szeretem őket, nem akarom hogy elpusztuljanak :(



2014. febr. 16. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Épp ez a baj, hogy követted a kereskedő utasításait. Neki az a célja, hogy a halak elpusztuljanak, és te menj másikért. 30 liter eleve szörnyen kicsi ezeknek a halaknak, neonnak 80, mollinak 110 liter néne. Az akváriumot a halak érkezése előtt 3 hétig járatni kellett volna, hogy a hasznos baktériumok megtelepedjenek a szűrőben. A mollikat vidd vissza, és várj 3 hetet. Ezek után tehetsz bele 4-5 hím guppit(hogy ne szaporodjanak túl) vagy egy hím bettát. SOHA ne higgy az eladónak!
2014. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2014. febr. 16. 14:22
 3/13 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz a mollik miért mennek a levegőztető alá?
2014. febr. 16. 14:23
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Próbálnak túlélni.

Azt nem értem, hogy MIELŐTT megvetted volna a halakat, nem volt ugyanennyi időd, hogy petyögd a gugliba, hogy NEON és MOlli???


30 literesbe egy db. sziámi, vagy egy kis cspat garnéla való, esetleg néhány NANO hal.

2014. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bepötyögd
2014. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miért írtam volna be? Nem értem hogy miért engem hibáztatsz! Én a kisállatboltos hölgytől kérdeztem meg mindent, ő mondta hogy így jó lesz! Előtte nem voltak halaim,nem volt tapasztalatom. Ha egyszer ő így mondta, (azt gondoltam ért hozzá) akkor minek néztem volna meg a neten?
2014. febr. 16. 18:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hibáztatlak, csak alap (legalábbis nálam), hogy ha élőlényeket veszek magamhoz (tervezetten, nem pl nem éppen találok egy kutyát az utcán, akit hazaviszek), szánok legalább 5 (ötös) percet az interneten való informálódásnak.

Beírom, hogy 30 literes akvárium. Csodákat talál az ember. És nem felelőtlen.

2014. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség a keresőbe bármit is beírni, az oldalak jelentős részén ugyanaz a szöveg van, nem frissül, szabvány szöveg, mindenki ugyanazt másolja át, az internet előtt is létezett akvarisztika, ha belefut az ember egy oldalba amin átfut elmegy a kedve az egésztől "hogy ez menyire bonyolult dolog" totálisan túl van bonyolítva az egész, egy egyszerű hétköznapi ember számára érthetetlenül van tálalva, megnéztem most egy pár oldalt kb 40 A4 gépelt oldalnyi szöveget tartalmaz de ebbe még nincs benne a halak igénye, szerintem a tápozás világítás paraméter is plusz oldalak.


A kereskedésben kutya kötelességük lenne felvilágosítást adni, akvárium, megfelelő szűrés, a világításhoz passzoló növények, így kell tápozni a növényeket, később ezek a halak valók bele, három négy hét múlva mehetnek bele halak, szűrő takarítás így, vízcsere így... és pont a vége.


4 sorban le lehet ezt zongorázni, ha elmegy valaki a dokihoz nem olvassa el előtte az összes gyógyászati tankönyvet.

Én sajnálom erőre azokat akik megkapják a linkeket itt Gy.K oldalon hogy ezt olvassák el, fogalmuk se lesz róla ki kivel van, el sem kezdik az egészet.


Bocs az offért

2014. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező vélhetőleg nitrogén vegyületek okozta mérgezés van nálad, cserélj heti 2 alkalommal részlegesen vizet, 20-30% körül kellene pihentetett 24 órán állt vízzel, kb 5 liter/alkalom, vagy megfelelő hőfokú antiklórral kezelt vizet használj, venni kellene egy baktérium kultúrát, példa sera nitrivec minden nap jól felrázva 1-2ml az akváriumba.(nagyon felrázva a lávakő zúzalék miatt)


A halaid igénye merőben eltérőek.

Neon: [link]

Molli: [link]


Itt jól le vannak írva a dolgok: [link]


Nézd át mit rontottál el:(sokan kimásolják, elmentik, rengeteg pm jön hogy bevált)


Beindítási gondozási gyorstalpaló:


„ 1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)”

2014. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Joci:

Beírod a keresőbe és az itteni tanácsok jönnek elő első helyen, Hable tanácsaival tele. Szerintem nem árt főleg az Ő tanácsait elolvasni és komolyan venni.

[link]


Nem is értem, hogy mondhatsz ilyen butaságot, miszerint felesleges megguglizni azt az állatot, akit tartani szeretnél, vagy azt a körülményt amelyben tartani akarod...


Ezek után, ha valaki rákeres a 30 lityósra, vagy a neonokra, a te fenti tanácsod is megjelenik. Ez az internet csodája, BÁRMIRŐL nyerhetsz valós infókat.

2014. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!