Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tengeri csikókról (csikóhal)...

A tengeri csikókról (csikóhal) volna pár kérdésem, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vok h nehéz-e tartani meg h mennyibe kerül nem csak ö hanem mindene meg h mit eszik megirnátok?PLS!
2010. jan. 21. 15:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Oh.. tök rövid lett!
2010. jan. 21. 15:03
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
En olvastam errol konyvet, de szerintem lehetetlen, sos tengervizben elnek, ami nagyon hamar megposhad, tehat kb naponta ketszer kene cserelni a vizuket.Es honnan veszel tengervizet?:-)
2010. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké ez fer válasz :B de akkoris olyyan szépek
2010. jan. 21. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem keress akvarista fórumokat, vannak, akik medúzát tartanak otthon.

Létezik amúgy tengeri akvárium, de több odafigyelést igényel, mint az édesvizi.

Még bejátszhatod azt is, hogyha állatkertben, vagy hasonló olyan helyen jársz, ahol tartanak, akkor elkapsz egy állatgondozót, és kifaggatod.

2010. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elso vagyok.Kozben keresgettem az interneten, es tevedtem, mert lehet tartani, de nagyon maceras, es nem ajanljak kezdoknek.

[link] nezegess itt, le van irva par dolog.

2010. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna egy csikóhalat, de lemondtam róla. Egy tengeri akvárium nagyon drága, sokkal drágább, mint az édesvízi. Rengeteg speciális felszerelést igényel. Gondozni is nagyon nehéz. A csikóhal pedig még az átlagos tengeri halaknál is nehezebben tartható. A kérdésed alapján teljesen kezdő vagy, olvass el sok könyvet a haltartásról, vegyél egy édesvízi akváriumot és amikor már az édesvízi halakkal van tapasztalatod, akkor vegyél egy tengeri akváriumot, de ne csikóhalakkal kezdd, hanem könnyebben gondozható halakkal, pl. bohóchalakkal.
2010. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy nyaralás alkalmával fogtunk egy csikóhalat. Először azt hittük terhes. :) De kiderült, hogy paraziták vannak rajta, kagylóhéjjal szedtük le róla, egy napig volt a vödörben, majd visszaengedtük és boldogan elugrált a vízben. Nekik az a természetes közegük, annyira hülyeségnek tartom, hogy minden egyes állatot be akarnak fogni :(
2010. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nem éri meg a tengeri akvárium szörnyen macerás csak profiknak való. Lehet venni tengeri sót amit bele kell keverni a vízbe de persze csak arányosan.Meg kell mérni rendszeresen a pH értéket meg nem szabad hagyni elpárologni a vizet mert akkor túl sós lesz. Én nem ajánlom a tengerit de ha elég profi vagy akkor rajta. A csikóhalakról nem tudok sokat de szerintem sok hely kell neki és nem érezné jól magát.
2010. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna csikóhalat,egy állatkereskedős fazon mondta is,hogy éppen tud szerezni,de míg a csikóhalacska 100.000 ft lenne,addig az akváriuma 300.000,mivel rengeteg mindenre van szüksége a vízbe(különböző ásványi anyagok)anélkül pedig elpusztulna.Így letettem róla,éljen csak szegény nyugodtan a valódi helyén,a tengerben:)
2010. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!